Maksumaksja portaal - Töökoha pensionipanus takerdub erimaksu taha - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Töökoha pensionipanus takerdub erimaksu taha

17.09.2007 7:06:50 (1305 )

Agnes Kuus kirjutab Postimehes, et pangad ja kindlustusfirmad on veendunud, et riik peab kaotama erisoodustusmaksu ettevõtete maksetelt oma töötajate pensionifondi, sest vastasel juhul peavad palgasaajad leppima majanduslikult kesise pensionipõlvega.Töökohtadel ei ole keelatud panustada oma töötajate pensionisse, kuid see ei toimi põhjusel, et need maksed on erisoodustusmaksu all.

Tööandja pensioni idee toetaja, SEB Ühispanga Elukindlustuse juhatuse esimehe Indrek Holsti sõnul tegeldakse pensioni valdkonnas praegu jooksvate küsimustega, jättes kõrvale selle, mida peab riik tegema, et praegune noorte ja keskealiste põlvkond jõuaks pensioniikka piisava kindlustatusega.

Selleks on Holsti hinnangul vaja kaasata tööandja pensionide maksmisse vabatahtliku kolmandasse sambasse panustamise kaudu.

Praegu takistab selle toimimist asjaolu, et tööandja panus pensionisambasse läheb erisoodustusmaksu alla. «Takistuse hulka võib lisada ka poliitilise tahte puudumise tegelda teemadega, mis loovad tõelise väärtuse aastakümnete pärast. Sotsiaalsete riskidega tegeldakse jooksvalt, tänases päevas,» ütles Holst.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Eiki Nestor tõdes, et tööandja pension on Euroopas tunnustatud praktika. «See on ka Eesti jaoks oluline küsimus samal põhjusel, mis sel nädalal juba ärevust tekitas,» viitas Nestor Reformierakonna katsele võtta päevakorda pensioniea tõstmise teema.

Nestori sõnul tuleks tööandja pension esmajärjekorras kehtestada väljateenitud aastate eest varem pensionile saavates ametites, nagu näiteks baleriinid või kaevurid.

«Kui aga maksusoodustuse kehtestamine aitaks kaasa kõigi inimeste kolmandasse sambasse kogumisse tööandja osalusel, siis oleks seegi tervitatav, mitte liigne luksus,» toetas Nestor tööandja pensioni.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/170907/esileht/siseuudised/283431.php


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo