Maksumaksja portaal - Maksuamet võtab ehitajad kirbule - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Maksuamet võtab ehitajad kirbule

14.09.2007 7:09:22 (1451 )

Sten-Aleks Pihlak kirjutab Äripäevas, et maksuhaldur plaanib suurema jõuga ümbrikupalga maksmist ehitusel vähendada, selleks teevad maksuametnikud uuendusena ehitusobjektidel etteteatamata reide.

"Varem vaatasime peamiselt majandusnäitajaid ja võtsime ettevõtte kontrolli. Selle aasta kolmandast kvartalist alates võtame kasutusele aga alternatiivsed meetmed ehk käime ehitusobjektidel kohapeal," ütles Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juht Egon Veermäe.

Reide on ka varem tehtud, aga see on olnud pigem tulekahjude kustutamine: objektile on mindud kaebuste alusel. Nüüd aga võib ümbrikupalga initsiatiivgrupp ette teatamata külastada iga kõrgemasse riskigruppi kuuluvat ehitusobjekti.

Kontrollitavate ettevõtete valimi leiab maksuamet riskianalüüsi abil. "Meil ei ole mõtet minna objektile, kus peatöövõtja ja alltöövõtja on korralikud firmad. Me vaatame ikka neid alltöövõtjaid, kelle riskiprofiil on kõrgem," kommenteeris Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe.

Maksuameti ümbrikupalga initsiatiivgrupp vaatab eelkõige suuremaid objekte, aga profülaktilises mõttes võetakse ette ka väiksemaid.

Objektile minnes fikseerib grupp objekti töötajad. Seejärel vaatavad Maksu- ja Tolliameti ametnikud järgmise kuu deklaratsioonist järele, kas objektil nähtud ehitustöölised on deklareeritud või mitte.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3708/uud_uudidx_370801.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo