Maksumaksja portaal - Rask: maksuamet kahtlustab ilmaasjata - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Rask: maksuamet kahtlustab ilmaasjata

16.07.2007 11:29:11 (1323 )

Aivar Pau kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et Riigikohtu esimees Märt Rask ei jaga Maksu- ja Tolliameti kahtlusi, nagu rikuks kohtu nõunikuna töötava Lasse Lehise muu ühiskondlik tegevus ja üldine elukorraldus Riigikohtu sõltumatust.

Märt Raski sõnul on maksumaksjate liidu esimehe, maksuteadlaste seltsi juhatuse liikme ja teisi ameteid pidav Lasse Lehis kirjalikult kinnitanud, et ta ei ole Riigikohtus töötamise aja jooksul tegelenud ega tegele ka edaspidi õigusabi osutamisega või maksualase nõustamisega.

"Teie kirjas esitatud asjaolude kontrollimise tulemused ei anna alust kahelda Lasse Lehise selgitustes. Leian, et Lasse Lehise aktiivne ühiskondlik tegevus ei ole mõjutanud Riigikohtu halduskolleegiumi sõltumatust õiguse mõistmisel," teatas Rask vastuseks Maksu- ja Tolliameti pöördumisele.

Maksu- ja Tolliamet pöördus aprillis Märt Raski poole kirjaga, milles heitis muu hulgas Lasse Lehisele ette, et too puutub kokku mitmete inimestega, kes esindavad kohtuvaidlustes Maksu- ja Tolliameti vastaseid.

Maksuamet leidis, et Lasse Lehise töötamine samaaegselt maksumaksjate liidu juhina ja Riigikohtu halduskolleegiumi nõunikuna seab ohtu riigikohtu lahendite aktsepteeritavuse ühiskonnas.

Maksumaksjate liit pidas Maksu- ja Tolliameti sellist kirja niivõrd solvavaks, et viskas Maksu- ja Tolliameti juhi Enriko Aava oma nõukojast välja.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/393190


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo