Maksumaksja portaal - Eraisiku investeeringutulude maksuvabastus tuleb kehtestada juba 2008. aastal - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Eraisiku investeeringutulude maksuvabastus tuleb kehtestada juba 2008. aastal

10.07.2007 10:20:00 (1568 )

EML tervitab valitsuse otsust muuta tulumaksuseadust ja luua füüsilisest isikust investoritele süsteem, mis võimaldaks väärtpaberitulusid maksuvabalt reinvesteerida. Samas on EML veendunud, et vastavad seadusemuudatused peavad kehtima hakkama juba 2008. aastal.

6. juuli Äripäeva artiklis “Väikeinvestorite elu muutub tulusamaks” tituleeris rahandusminister härra Padar Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonda järgmiselt: “rahandusministeeriumi lugupeetud kolmas korrus, kus on vaieldamatult eesti maksupoliitika kompetents”.

EML on seisukohal, et kui ministri hinnang vastab tõele, siis ei tohiks rahandusministeeriumi lugupeetud kolmandal korrusel võtta rohkem aega kui kaks nädalat, et kirjutada kokku eelnõu, täpsustada detaile ja sulgeda “uksed” võimalikele maksupetturitele, mida rahandusminister pidas eelnõu koostamisel oluliseks. Meenutades, kuidas toimus praegu kehtiva tulumaksuseaduse ettevalmistamine ja menetlemine 1999. aastal, võrreldes töömahtusid ning arvestades vahepeal toimunud kompetentsi arengut, on praeguses situatsioonis aega lausa terve igavik.

Kui Rahandusministeeriumi oma maja kompetentsist peaks siiski mingil põhjusel väheseks jääma, siis EML arvates ei oleks suur patt kaasata Eesti arengule olulise ja maksumaksjatele väga vajaliku eelnõu koostamise juurde ka spetsialiste väljapoolt.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo