Maksumaksja portaal - Riik on kasseerinud vaid kübekese laotrahvidest - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Riik on kasseerinud vaid kübekese laotrahvidest

06.07.2007 6:23:06 (1427 )

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et riik on kätte saanud vaid 23 miljonit krooni 553-miljonilisest trahvirahast, mida firmadelt üleliigsete laovarude eest oodatakse, ning suuremate trahvisaajatega tuleb riigil hakata taas kohut käima.

Kokku on Maksu- ja Tolliamet talvel tagantjärele kohendatud, üleliigseid laovarusid puudutava seaduse alusel küsinud trahvi 91 ettevõttelt. Kaks kolmandikku firmadest ehk 65 ettevõtet on küll trahvi ära maksnud, kuid sealt saadud 23 miljonit krooni on vähem kui viis protsenti trahvide kogusummast.

Seevastu on 22 firmat trahviotsuse juba kohtusse kaevanud ning üks firma on vaide esitanud Maksu- ja Tolliametile. Kohtuskäijaid võib aga veel tulla, sest vähemalt teoreetiliselt võivad trahvi vaidlustada ka need, kes selle riigile juba tasunud on.

Üleliigsete laovarude eest määratavate trahvide juured ulatuvad tagasi 2004. aasta mai eelsesse aega. Toona kehtestas EL Eesti jaoks normatiivid, kui palju tohib siin liitumise hetkel ühte või teist kaupa ladudes olla. Seeläbi taheti välistada võimalus, et ettevõtted ostavad enne liitumist kokku odavat kaupa, mida siis hiljem suure vaheltkasuga maha müüa.

Suur osa ettevõtetest vaidlustas toonaste seaduste järgi neile määratud trahvid. Riigikohus andis ettevõtetele viimaks ka õiguse ning käskis riigil vastavaid seadusi tagantjärele muuta.

Riik nõuab ettevõtjailt trahviraha seetõttu, et peab ise üleliigsete varude eest ELile trahvi maksma. Firmadelt saadava rahaga tahab riik tasuda osa trahvist.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060707/esileht/majandus/270755.php


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo