Maksumaksja portaal - Valitsus andis rohelise tule maksumuudatustele - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Valitsus andis rohelise tule maksumuudatustele

06.07.2007 6:20:00 (1330 )

Postimees vahendab BNS uudist, et valitsus kinnitas eile tulumaksumuudatused, mis võrdsustavad eraisikute väärtpaberitulude maksustamise ettevõtetega. Lisaks viivad muudatused Eesti maksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu ema- ja tütarettevõtte direktiiviga.

Rahandusminister Ivari Padar ütles, et ettevõtete reinvesteeritav kasum jääb maksuvabaks. Samas väldib valmiv kord kasumi topeltmaksustamist eri ELi riikides.

Uue korra järgi loobub Eesti kasumi maksustamisest selle jaotamise ehk väljamaksmise hetkel ning läheb üle aasta kaupa maksustamisele.

Ettevõtete reinvesteeritud kasum jääb endiselt maksuvabaks, küll aga tuleb kord aastas tulumaksu tasuda jaotatud kasumilt, mida on suurendatud ettevõtlusega mitteseotud kulude ja kingituste ning annetustena väljamakstud summade võrra.

Ministeerium peab otstarbekaks sätestada ka avansiliste maksete kohustus, kui eeltoodud väljamaksed ületavad teatud summa.

Endine rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et kabinetiistungil kinnitatud uus ettevõtete tulumaksukava on ebakindel ning näitab, et häid lahendusi ei ole. Sõerdi sõnul on rahandusministeeriumil neli varianti, kuidas viia Eesti tulumaksusüsteem ELi nõudega kooskõlla.

«Esiteks – üldse mitte midagi teha ja minna Euroopa Kohtusse vaidlema, teiseks – loobuda dividendide maksustamisest, kolmandaks – säilitada mingisuguse viguriga praegune süsteem, neljandaks – hakata kasumit madalamalt maksustama,» rääkis Sõerd.

«Materjal, mis rahandusministeeriumist välja on läinud, näitab, et häid lahendusi ei ole. Praegusel juhul üritatakse mingi viguriga endist süsteemi säilitada. Kosmeetilisi parandusi tehes tunnistame ise, et meie süsteem on direktiiviga vastuolus,» jätkas Sõerd.

Endise ministri sõnul ei saa välistada, et praeguse kursi jätkudes tuleb Eestil ELiga kohtusse minna.

Toetudes valitsuskabineti eilsele otsusele, asub rahandusministeerium ette valmistama uut tulumaksuseadust, mis jõustub 2009. aastast.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060707/esileht/majandus/270756.php

Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: „Eesti viib oma tulumaksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu nõuetega“: http://www.fin.ee/?id=78266| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo