Maksumaksja portaal - Investorid tuleb võrdsustada kohe - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Investorid tuleb võrdsustada kohe

06.07.2007 6:20:00 (1357 )

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et valitsus tegi eile ammuoodatud otsuse ühtlustada üksikisikust ja ettevõtetest investorite maksustamine. Peagi on taasinvesteeritud tulu mõlemale maksuvaba ning lõppeb ettevõtete eelistamine. Äripäev soovib, et kõiki investoreid hakataks samamoodi maksustama juba järgmise aasta algusest.

Praeguse informatsiooni kohaselt hakkab seadusemuudatus kehtima alles 2009. aasta alguses ehk hetkel, kui Eesti peab võtma kasutusele ka uuendatud tulumaksusüsteemi.

Äripäev on kirjutanud investorite ebavõrdsest kohtlemisest juba vähemalt kaks aastat ega näe põhjust, miks peaks selle muudatusega veel poolteist aastat venitama.

Praeguses koalitsioonis pole ühtegi partnerit, kes sellele vastu seisaks. Vastupidi, variante on ka praeguste võimuparteide ridades arutatud juba õige pikalt.

Inflatsiooni ohjeldamine ja säästmise propageerimine on meil riiklikuks prioriteediks kuulutatud. Uus seadus aitaks kaasa ka euro kiiremale kasutuselevõtule. Just investeeringute soodustamine on see, mis aitab sisetarbimist pidurdada.

Seega - mida suuremaid summasid investeerimiskontodel hoidma hakatakse, seda parem majandusele. Seadusandja peaks selles nägema samasugust suurt võimalust nagu pensionireformis. Ja tegema seda niipea kui võimalik.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3638/arv_juhtkiri.html

Loe ka Eesti Päevalehest: „Eraisikute investeeringud saavad maksuvabastuse“: http://www.epl.ee/uudised/392182

Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: „Eraisikute ja ettevõtete investeeringutulu maksustamine muutub sarnaseks“: http://www.fin.ee/?id=78269| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo