Maksumaksja portaal - Riigikogu ei lubanud kuluhüvereformi vastaste allkirjade üleandmisele ajakirjanikke - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Riigikogu ei lubanud kuluhüvereformi vastaste allkirjade üleandmisele ajakirjanikke

07.06.2007 11:07:40 (1262 )

Kristiina Mõttus kirjutab Postimees Online`is, et täna andis Eesti Maksumaksjate Liidu (EML) tegevjuht Riigikogu aseesimehele Jüri Ratasele üle Riigikogu liikmete kuluhüvitiste uue korra vastu koostatud pöördumise ja 18 826 protestiallkirja, kuid dokumentide üleandmise juurde ei lubatud ajakirjanikke ega liidu fotograafi.

Liidu tegevjuht Õnneli Varend rääkis Postimees Online’ile, et lisaks temale viibis kohtumise juures EMLi ajakirja Maksumaksja peatoimetaja Imbi Ernits-Kaljuste, kuid nende fotograafi ja kohaletulnud ajakirjanikke kohtumisele ei lubatud.

«Meie fotograaf Maiu Kurvits püüdis ikkagi Ratase kabinetis olevale kohtumisele tulla, kuid talle öeldi selgesõnaliselt, et kohtumise juurde ei lubata ei teda ega ka teisi pressi esindajaid,» selgitas Varend.

Riigikogu hoonesse sissepääsul ei tehtud mingeid takistusi ei meile ega ajakirjanikele, kes olid saabunud allakirjade üleandmist kajastama, rääkis tegevjuht.

«Kummaliseks muutus asi siis, kui ei lubatud ajakirjanikke ja meie fotograafi Jüri Ratase kabineti eesruumist kaugemale. Nii jäi meie liidu jaoks ajalooline hetk pildistamata.»

Et ajakirjanikke dokumentide üleandmisele ei lubatud, kinnitas Postimees Online’ile kohal viibinud ETV «Aktuaalse Kaamera» toimetaja Marju Kaasik.

«Ausalt öeldes olime kõik (ajakirjanikud – toim.) nii hämmingus, et keegi kohaletulnud pressist ei taibanud isegi protestida,» kommenteeris Kaasik vahejuhtumit.

«Millegi sarnasega ma varem igatahes kokku puutunud pole,» lisas ta. «Olukord oli jabur.»

EMLi tegevjuht Õnneli Varend täpsustas, et siis kui dokumendid olid Riigikogu aseesimehele Jüri Ratasele juba üle antud, said ajakirjanikud lõpuks võimaluse Ratasele mõned kiired küsimused esitada.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/070607/esileht/olulised_teemad/riigikogu_2007/265015.php

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles

Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele

Vaata EML pöördumist Riigikogu poole


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo