Maksumaksja portaal - Maksumaksjate liit esitas prokuratuurile taotluse alustada kriminaalmenetlus Riigikogu liikmete kuluhüvitiste kuritarvituste uurimiseks - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Maksumaksjate liit esitas prokuratuurile taotluse alustada kriminaalmenetlus Riigikogu liikmete kuluhüvitiste kuritarvituste uurimiseks

19.10.2015 14:18:52 (2989 )

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) saatis täna Riigiprokuratuurile kirja, milles palutakse alustada kriminaalmenetlust, et lähemalt uurida ajakirjanduses avaldatud fakte, mille kohaselt on Riigikogu liige palunud hüvitada kulutusi, mis ei ole tema tööga seotud.

Kuna Riigikogu liige kinnitab kulude väljamaksmise taotlusel oma allkirjaga taotluse õigsust, siis on teadvalt ebaõigete andmete esitamine EML arvates tõlgendatav kelmusena (karistusseadustiku § 209).

Samuti on kirjas viidatud sellele, et riigi raamatupidamise üldeeskirja ja Raamatupidamise Toimkonna juhendite kohaselt vastavad Riigikogu liikmete autoliisingud kapitalirendi tunnustele, mis tähendab, et liisingumakseid ei oleks tohtinud üldse hüvitada või oleks tulnud riigikogulaste autod riigi varana arvele võtta ja pärast Riigikogu liikme volituste lõppu müüki panna. Seega on võimalik, et Riigikogu liikmed on pannud toime omastamise (karistusseadustiku § 201).

Kuna Riigikogu liikmete kuluhüvitiste õiguspärasus on avalikkuse jaoks olulise tähtsusega küsimus ning Riigikogu juhatus ja kantselei on avalikult teatanud, et nendel puudub pädevus ja huvi võimalikke õiguserikkumisi uurida, leiab EML, et prokuratuur peaks alustama kriminaalmenetluse ja selle käigus üle vaatama kogu senise Riigikogu liikmete kuluhüvitiste väljamaksmise praktika. EML saatis oma pöördumise koopia ka Riigikontrollile ning palub, et viimane abistaks prokuratuuri ning annaks pädeva hinnangu liisingulepingute tõlgendamise ja kajastamise osas.

Pöördumise täistekst on avaldatud EML kodulehel siin

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme.

Lisateave:

EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007

www.maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo