Maksumaksja portaal - Aprilli MaksuMaksjas kurikuulus koalitsioonileping - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Aprilli MaksuMaksjas kurikuulus koalitsioonileping

29.04.2015 12:28:06 (794 )

Seekordne ajakirjanumber käsitleb koalitsioonilepingut ja peamiselt selle hiljuti selgunud osa — kütuseaktsiisi tõstmise plaani. Lugejateni on toodud ülevaade meedias ilmunud aktsiisitõusu kajastustest, samuti arvamuslood parlamendi töö kohta üldisemalt.

Kuna ka autode maksustamisega seotud küsimused on viimasel ajal teravalt päevakorral olnud, otsustas EML uurida, kas ja kui suurt eeskuju näitavad maksumaksjale riigiasutused oma ametiautode kasutamise korraldusega. Saadud vastustest saab igaüks ise järeldusi teha.

Advokaadibüroo Lentsius & CASUS vandeadvokaat Madis Uusorg käsitleb kohtulugu, milles analüüsiti, kas enam kui 40 kuud kestnud maksukontroll on õigusvastane ning kas kontrolli kestvus võib olla aluseks maksuotsuse tühistamiseks. Riigikohtu otsusest nähtub, et ebamõistlikult pika maksumenetluse puhul tuleb asuda oma õiguseid kaitsma juba menetluse ajal.

Sisekaitseakadeemia Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja ning Grant Thornton Rimess OÜ maksunõustaja Tõnis Elling tutvustab Riigikohtu täiendatud seisukohti ettevõtte või selle osa ülemineku osas, mis aitavad edaspidi maksumaksjatel ja ka maksuhalduril tehingute hindamisel lähtuda.

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Lisateave:

MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko

telefon 626 4196, 53035 007

margit@maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo