Maksumaksja portaal - MTA esindajad vastasid ettevõtjate küsimustele tehinguinfo deklareerimise kohta - MTA - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivMTA : MTA esindajad vastasid ettevõtjate küsimustele tehinguinfo deklareerimise kohta

24.01.2014 9:46:09 (908 )

Eile toimunud nõupidamisel selgitasid maksu- ja tolliameti esindajad kaubandus-tööstuskojas tehinguinfo deklareerimise eesmärke ja olemust ning vastasid ettevõtjate küsimustele.

Kaubandus-tööstuskoja poolt korraldatud arutelul osalesid eelkõige ettevõtete finants- ja infotehnoloogia valdkondade esindajad.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul oli tegemist väga konstruktiivse kohtumisega kus tõdeti, et maksupettuste vastu võitlemine on ainuõige tee ja ettevõtjatel ootus selles osas olemas.

„Üldjoontes võib öelda, et vajadusest muudatuse järele praeguses süsteemis saadi aru. Seejuures on ettevõtjate jaoks oluline see, et muudatuste ellurakendamisel arvestataks ettevalmistamise perioodil kohanemiseks piisava ajavaruga. Samuti eeldatakse muudatuse jõustumisel nn üleminekuperioodi rakendamist, mil testitakse süsteemide ülemineku kindlust,“ rääkis Veermäe.

Kohtumise käigus rõhutasid ettevõtjad oma ootust ka selles osas, et riik looks tasuta teenuse ettevõtte nime ja äriregistri koodi võrdlusena. See lihtsustab oluliselt andmete kuvamist deklaratsiooni lisal ning muudab raamatupidamise praegusega võrreldes lihtsamaks.

Maksu- ja tolliamet jätkab tehinguinfo deklareerimise võimaliku tehnilise lahenduse arutamist ettevõtjate ja erialaliitudega.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo