Maksumaksja portaal - Maksuamet saatis ettevõtjatele tutvumiseks käibedeklaratsiooni plaanitava lisa - MTA - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivMTA : Maksuamet saatis ettevõtjatele tutvumiseks käibedeklaratsiooni plaanitava lisa

03.12.2013 9:25:34 (927 )

Maksu- ja tolliamet saatis täna ettevõtlusorganisatsioonidele ja teistele partneritele tutvumiseks käibedeklaratsiooni lisa, kus hakkab kajastuma info üle 1000-euroste ostu-müügitehingute kohta.

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna pearevident Marika Korka selgitas, et lisa väljatöötamisel tehti koostööd ettevõtjate, raamatupidamisprogrammide tootjatega ning e-arvete keskuste teenusepakkujatega.

„Soovisime leida võimalusi koondada ja edastada deklareeritavat informatsiooni lihtsalt ja kiirelt finantsarvestusest ilma, et lisanduks märkimisväärselt täiendavat käsitööd. Selle osakaalu aitaks vähendada ka laialdasem e-arvete kasutuselevõtt,“ rääkis Korka.

Korka lisas, et põhimõtteliselt on kogu vajalik info ettevõtete finantsarvestuses olemas, tuleb vaid luua võimalus aruande automaatseks loomiseks ja edastamiseks. „Üheks olulisemaks muudatuseks saab olema tehingupartneri registrikoodi märkimine finantsarvestuses, kuid seda tehakse paljudel juhtudel juba praegu.“

Käibedeklaratsiooni lisas hakkavad kajastuma järgmised andmed müügi- ja ostuarvete kohta: summa tehingupartneri registrikood (käibemaksukohustuslastest FIEd võivad soovi korral kasutada ka isikukoodi), tehingupartneri nimi, arve number ja kuupäev, arve summa ning käibemaksu informatsioon. Kajastamisele ei kuulu tehingud, milles on üheks osapooleks füüsiline isik. Nende andmete automaatne võrdlemine aitab võidelda praegu väga levinud olukorraga, kus käive on jäetud deklareerimata või maksupetturid on näidanud fiktiivseid tehinguid, millest teine osapool isegi teadlik pole.

Järgnevatel nädalatel arutatakse olemasolev versioon kõigi osapooltega läbi ja tehakse vajadusel muudatusi ja täiendusi. Kavandatavad arutelud keskenduvad peamiselt tehniliste lahenduste väljatöötamisele ja vajadusel ka erilahenduste loomisele.

Tehingupartnerite info 1000 eurole seatud piir annaks maksu- ja tolliameti hinnangul ülevaate 60 protsendist tehingutest äriühingute vahel, mis moodustab kõigi tehingute kogusummast 99 protsenti.

Informatsioon kavandatava lisa vormi ja selle täitmise osas on üleval ka MTA kodulehel: http://www.emta.ee/index.php?id=34808&tpl=1026

Maksu- ja tolliameti veebilehel on avatud ka teemakohane foorum, kus saab esitada küsimusi: http://foorum.emta.ee/viewforum.php?f=88

Pressiteade MTA kodulehel.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo