Maksumaksja portaal - Ümarlaual räägitakse aktsiisikaupade salaturust - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Ümarlaual räägitakse aktsiisikaupade salaturust

14.05.2013 12:10:00 (1203 )

Teisipäeval, 21. mail algusega kell 15 toimub Tallink City hotellis (Laikmaa 5, 10. korruse konverentsisaalis Seaside) aktsiisikaupade salaturule keskenduv ümarlaud, kus esitletakse salaturu teemalisi uuringuid ning Marek Helm Maksu- ja Tolliametist tutvustab võitlust salakaubavedajatega.

“Võrdluses enamiku Euroopa Liidu liikmesriikidega paistab Eesti aktsiisikaupade salaturu osakaalu poolest negatiivselt silma. Salakaubanduse tõttu jääb riik igal aastal ilma miljonitesse eurodesse küündivast maksutulust ning lisaks sellele peavad ausad maksumaksjad kandma kulu, mille maksuauk põhjustab. Salakaubanduse oluliseks vähendamiseks peavad ettevõtjad, riigiasutused ja ühendused infot vahetama ja tegevusi koordineerima,” ütles Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis.

Iivi Riivits-Arkonsuo Turu-uuringute AS-st tutvustab ümarlaual 2013. a läbi viidud uuringut Eesti elanikkonna suhtumisest ja hoiakutest salakaubanduse ja salakauba suhtes. KPMG Baltics OÜ maksu- ja õigusnõustamise teenuste juht Joel Zernask esitleb KPMG uuringut tubakatoodete salakaubanduse kohta Euroopa Liidus ja Eestis. Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm räägib Maksu- ja Tolliameti kokkuvõtetest ja plaanidest, kuidas aktsiisikaupade smugeldamist kontrolli alla saada.

Ümarlauda juhib Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis. Ettekannetele järgneb arutelu.

Ümarlaua eesmärk on arutada aktsiisikaupadega seotud problemaatika üle nii otsustajate kui ka nendega, kelle tegevust regulatsioonid mõjutavad. Maksumaksjate liit korraldab aktsiisikaupade salaturu teemalist ümarlauda teist korda.

Ümarlauale on oodatud kõik maksundusala spetsialistid ja huvilised. Üritusest osavõtt on tasuta. Osavõtu- ja esinemissoovist palume teatada: koolitus@maksumaksjad.ee

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme.

Lisateave:

EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007

www.maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo