Maksumaksja portaal - Erametsa omanikku ahistab praegune maksusüsteem - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Erametsa omanikku ahistab praegune maksusüsteem

19.02.2007 7:53:52 (1505 )

Metsaomanikud leiavad, et maksusüsteem, mille kohaselt kasvava metsa ja ümarmaterjali müügist saadav tulu maksustatakse eraisiku puhul tulumaksuga, pärsib metsade majandamist ja ohustab riigi majandust, kirjutab Ain Alvela Äripäevas.

Läinud nädalal avalikustas OÜ Office Services ABC uuringu tulemuse, milles seisab: "Kehtiv maksusüsteem mõjutab erametsaomaniku käitumist ja metsasektorit negatiivselt."

"Analüüsi tulemusel kerkis esile vajadus muuta Eesti maksusüsteemi, et tagada säästlik metsandus ja metsade aktiivne majandamine," resümeerib uuringu juht Mirjam Marastu.

Uuring kinnitab selle ühe tellija, Eesti Metsatööstuse Liidu (EMTL) tegevdirektori Andres Talijärve sõnul liidu senist arvamust, et maksusüsteemil on metsasektorile oluline negatiivne mõju. Talijärv usub, et neutraalse uuringu abil on kergem otsustajatele asja selgitada. "Kui uuringu oleks teinud mõni metsandusega seotud organisatsioon, poleks sel erilist kaalu," lisab ta.

Hiiumaa metsaomanikke koondava metsaseltsi esinaise Aira Tossu hinnangul on raiete maht erametsadest võrreldes 2004. aastaga vähenenud kuni 40%.

"Asi pole vaid maksudes: puidu hind langeb, metsamajandamiskavasid ei ole," loetleb Toss. "Hiiumaal on metsamaal lisaks metsa väärtusele veel ka kinnisvaraline väärtus. Sellepärast kõik ootavadki, et näis, mis saab."

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3501/rubr_artiklid_350109.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo