Maksumaksja portaal - Detsembri MaksuMaksjas 2013. aasta eelarvest ja maksumuudatustest - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Detsembri MaksuMaksjas 2013. aasta eelarvest ja maksumuudatustest

20.12.2012 7:40:00 (1069 )

Värske ajakirjanumber heidab valgust, milliseid maksumuudatusi on oodata uuel aastal. Kuigi maksuseaduste muudatusi on vähem kui varasematel aastatel, leidub ajakirjaveergudel siiski nii rõõmustavaid kui kurvastavaid uudiseid.

EML juhatuse liige Lasse Lehis ja EML jurist Hiie Marrandi kirjutavad hiljuti vastu võetud riigieelarvest, tuues välja tulude ja kulude lühiülevaate. Samuti teevad nad kokkuvõtte käibemaksuseaduse muudatustest, mis tingitud EL käibemaksudirektiivi muutmisest ning puudutavad arvel viidete märkimist ning transpordivahendite üürimise maksustamist. Lasse Lehis kirjeldab lühidalt ka ees ootavaid aktsiisitõuse, töötuskindlustusmaksete määra vähendamist ja võimalikke muudatusi kohustusliku kogumispensioni makse arvestamisel.

EML vanemjurist Martin Huberg kirjutab kavandatavatest maksukorralduse seaduse muudatustest, mis jõustuvad tõenäoliselt tuleva aasta keskpaigas. Juttu tuleb nii maksuvõlgade puudumise tõendist, maksuhalduri teadete saatmisest ja dokumentide elektroonilisest kättetoimetamisest kui maksusumma määramise ja sundtäitmise aegumistähtaegadest, tagastusnõude täitmise tähtaja pikendamisest ja peatamisest kui paljust muust.

Samuti tutvustab Martin Huberg probleeme seoses jaanuarist jõustuva koduomanike maamaksuvabastusega. Nimelt auditeeris Riigikontroll omavalitsusüksusi ning tuvastas üsna mitmeid vajakajäämisi maksusoodustuse rakendamisel.

Lasse Lehis ja EML jurist Gaily Kuusik selgitavad oma artiklis üksikasjalikult kõike juhatuse liikme tegevuse ja maksudega seonduvat.

Tartu Ülikooli magistrant Maret Kruus tutvustab stipendiumide maksustamise erinevusi võrreldes töö- ja teenustasudega.


Lisateave:
MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko
telefon 626 4196, 53035 007
margit(at)maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo