Maksumaksja portaal - Täiendused juriidilise isiku tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonis - MTA - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivMTA : Täiendused juriidilise isiku tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonis

07.02.2007 12:45:56 (1571 )

Alates 2007. aasta esimesest jaanuarist lisandus tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD) põhivormile küsimustik isikutega tehtud tehingute kohta. Küsimustiku eesmärk on kaardistada kasumi jaotamist.

Küsimustikule vastavad kõik vormi TSD täitvad residendist juriidilised isikud ja mitteresidendist juriidilised isikud, kellel on Eestis registreeritud püsiv tegevuskoht. FIE-d küsimustikku täitma ei pea, samuti ei pea seda tegema teised maksumaksjad, kellele ei laiene tulumaksuseaduse §50. Küsimustik hõlmab ainult tehinguid, mida maksustatakse tulumaksuseaduse §50 alusel. Seotud isikutele tehtud erisoodustuste puhul küsimustikku ei täideta.

Juhime tähelepanu ka TSD deklaratsiooni esitamisele e-maksuametis failiga laadimise kaudu. Elektroonilisel esitamisel lisandus tunnuskirje #66 vastustega küsimustele, mis puudutavad tehinguid seotud isikutega. Juhul kui maksumaksja nimetatud rida failistruktuuri ei lisa, ei takista see faili laadimist, küll aga annab programm selle peale veateate ning e-maksuametis tuleb nimetatud küsimustik käsitsi ära täita. Nendele maksumaksjatele, kes küsimustikku täitma ei pea, sobib eelmise aasta failistruktuur.

Maksu- ja Tolliameti veebilehel saab tutvuda juhendmaterjaliga “Deklaratsiooni vorm TSD muudatus alates 2007. aastast” http://www.emta.ee/?id=4770. Kõigil, kel tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni põhivormi täitmisel tekib küsimusi, on võimalik nõu ja abi saada oma kliendihaldurilt või pöördudes vastava maksu- ja tollikeskuse poole.

Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=5090

Loe EML pressiteadet: „Arusaamatu “maksuviktoriin” maksumaksjatele

Loe EML selgitustaotlust: „Selgitustaotlus seoses vormi TSD täiendustega


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo