Maksumaksja portaal - Oktoobri MaksuMaksjas maksud Eestis ja mujal - EML PRESSITEADE - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML PRESSITEADE : Oktoobri MaksuMaksjas maksud Eestis ja mujal

29.10.2012 12:30:00 (1178 )

Värske ajakiri heidab pilgu maksumääradele kodumaal ja võõrsil ning vaatab, milline on Eesti olukord võrreldes teiste riikidega.

EML juhatuse liige Lasse Lehis koos EML juristi Hiie Marrandiga annavad ülevaate sellest, millised maksuliigid on Eestis võrreldes teiste Euroopa riikidega kõrgemad, millised madalamad. Täpsemalt tuleb juttu sellest, milliseid soovitusi on rahvusvahelised majandusinstitutsioonid meile andnud ning kui tõenäoline on nende soovituste järgimine.Lisaks analüüsib Lasse Lehis, mis juhtuks, kui realiseeruks meditsiinitöötajate ühenduste ettepanek suurendada lahja alkoholi aktsiisi umbes 2,6 korda. Õnneks on meditsiinitöötajate streik lõppenud ning sellise meetme arutamine ilmselt lõppenud.

EML vanemjurist Martin Huberg tutvustab õiguskantsleri seisukohti ja järeldusi seoses Maksu- ja Tolliameti suvise aktsiooniga idapiiril, kui hakati piirama maksuvaba kütuse sissetoomist Eestisse. Maksuhaldurile heidetakse ette hea halduse põhimõtete eiramist ning Rahandusministeeriumile tehakse ettepanek uurida, kas meie aktsiisiseadus on Euroopa õigusega kooskõlas.

Hansa Law Offices OÜ partner ja vandeadvokaat Vahur Kivistik ning sama büroo advokaat Monika Nõlv kirjutavad hiljutisest kohtuotsusest, millega tühistati maksumaksjale saadetud MTA kiri „Informatsiooni küsimine kontrollivajaduse väljaselgitamiseks“. Nimelt ei ole maksumaksjale lihtsalt niisama küsimuste esitamine ja andmete nõudmine seadusega kooskõlas.

Sisekaitseakadeemia finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja Tõnis Elling toob oma artiklis välja mõned seisukohad, kus Riigikohtu kujundatud praktika käibemaksu teemal ei lange kokku Euroopa Kohtu praktikas välja toodud reegliga, et ettevõtja maksukohustus ja sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus olema omavahel kooskõlas.

Lisateave:

MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko

telefon 626 4196, 53035 007


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo