Maksumaksja portaal - Reeded maksuvabaks - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Reeded maksuvabaks

09.01.2007 7:44:25 (1576 )

Peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip kirjutab Postimehes erakonna visioonist ja senisest tegevusest ettevõtluskeskkonna parandamisel jm ning puudutab muuhulgas ka tulumaksuküsimusi.

Reformierakond on ainsana Eesti erakondadest käinud välja pikaajalise, selge ja senist arengut jätkava tulevikuvisiooni: viime Eesti 15 aastaga Euroopa viie jõukama riigi sekka. Kuidas?

Jõukus kasvab ainult siis, kui kasvab majandus. Majandus kasvab siis, kui meil on jätkuvalt soodsad tingimused ettevõtlusega tegelemiseks. See tähendab paindlikumaid võimalusi tööjõuturul, lihtsat ja läbipaistvat ettevõtlussüsteemi, aga see tähendab näiteks ka praeguse ettevõtte tulumaksusüsteemi säilitamist olemasoleval kujul.

Reformierakond ei pea õigeks meile edu toonud ettevõtte tulumaksusüsteemi muutmist ja investeeritud kasumile maksu kehtestamist. Tahame hoopis ettevõtetele kehtivat süsteemi laiendada ka üksikisikute väärtpaberiinvesteeringutele – nii oleks edaspidi väärtpaberitelt teenitav tulu maksuvaba, juhul kui see investeeritakse

90 päeva jooksul pärast tulu väljavõtmist uuesti väärtpaberitesse.

Ma olen veendunud, et Eestis on töö endiselt liiga kõrgelt maksustatud. Las iga inimene olla ise oma väljateenitud tulu peremees nii suures mahus, kui see on võimalik.

Reformierakond tahab tulumaksu alandada viiendiku võrra. Tahame, et tulumaks oleks praeguse 22 protsendi asemel 18 protsenti. Nii võib öelda, et kui praegu käib inimene tööl viis päeva, siis edaspidi hakkaks ta maksu maksma viiendiku võrra vähem, ehk: iga reede oleks maksuvaba. Keskmist palka teenivale inimesele tooks see aastas täiendavalt pangakontole üle 3500 krooni.

Maksude vähendamine on kõige otsesem võimalus, kuidas riik saab inimeste sissetulekuid suurendada. Reformierakond kavatseb seda võimalust igal juhul kasutada.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/090107/esileht/arvamus/237999.php?r

Väärtpaberite maksuvabastust toetab ka EML, kui samal maksustamisperioodil soetati uusi väärtpabereid või kui tegemist on vahetustehinguga. Vt EML seisukohti siit.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo