Maksumaksja portaal - Linnajuhtidele pakub huvi Stockholmi ummikumaks - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Linnajuhtidele pakub huvi Stockholmi ummikumaks

05.01.2007 7:23:08 (1532 )

Urmas Seaver kirjutab Postimehes, et abilinnapea Jaanus Mutli ja talle alluvad liiklusametnikud tunnevad huvi Stockholmi ummikumaksu vastu ning kavatsevad sealset liiklust kevadel kaema minna. Mutli sõnul pole ummikumaksu rakendamine Tallinnas utoopia.

«Tallinn tunneb ummikumaksu vastu huvi, sest ka meie murrame pead ummikute üle, mis Tallinnas üha süvenevad,» ütles Mutli eile Postimehele. «Me ei taha olla olukorras, kus ühel päeval on käes totaalsed liiklusseisakud ja linn pole mitte midagi nende vältimiseks ette võtnud.»

«Ummikumaks eeldaks ühiskonnas laiapõhjalist diskussiooni ja sellega peab nõus olema ka riik, sest linn ei saa ise uut maksu kehtestada, seda saab teha vaid riik,» lausus Mutli. «Kuid utoopiline see (ummikumaks Tallinnas – toim) pole.»

Stockholmis katsetasid sealne linnavõim ja Rootsi valitsus ummikumaksu kogumist eelmise aasta jaanuarist kuni juuli lõpuni ning autojuhid maksid linna sissesõidu eest tööpäevadel kella 6.30–18.29. Maksu suurus oli 10–20 Rootsi krooni (17–34 Eesti krooni).

Rootsi valitsusele ligi 6,5 miljardit Eesti krooni maksma läinud katset peeti õnnestunuks, sest sel ajal vähenes kesklinnas sõitvate autode arv 20–25 protsenti ning süsinikdioksiidide õhku paiskamine 9–14 protsenti. Rootsi valitsus otsustas, et Stockholmi ummikumaks hakkab uuesti kehtima tänavu kevadel.

Maksu kogutakse sissesõiduteedele pandud kaameratega seadmete abil, mis fikseerivad linna sõitnud auto numbri, ja selle põhjal saadetakse juhile arve.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/050107/esileht/siseuudised/tallinn/237403.php?r


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo