Maksumaksja portaal - Töötamine pühade eel: Kas tööandja võib keelduda tööpäeva lühendamast? - Delfi - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiiv



Delfi : Töötamine pühade eel: Kas tööandja võib keelduda tööpäeva lühendamast?

21.12.2011 9:57:40 (1173 )

"Nagu varasemate aastate jõulukuudel, on ka sellel aastal sagenenud küsimused seoses tööpäevade lühendamistega saabuvate pühade eel, seepärast tuletame lühidalt meelde töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 53 sätestatust," lausus tööinspektor-jurist Urve Stroom Tööinspektsioonist delfi portaalile.

Eelpool nimetatud sätte kohaselt lühendab tööandja uusaastale (01.01), Eesti Vabariigi aastapäevale (24.02), võidupühale (23.06) ja jõululaupäevale (24.12) eelnevat tööpäeva 3 tunni võrra. Tänaseks on ilmselt vaibunud vaidlused teemal kas lühendada tuleb vahetult eelnevat tööpäeva või viimast tööpäeva pühade eel. Nii TLS eelnõu seletuskirja kui TLS käsiraamtu kohaselt tuleb lühendada vahetult eelnevat tööpäeva.

Loe edasi: http://eestielu.delfi.ee/eesti/jarvamaa/paide/elu/tootamine-puhade-eel-kas-tooandja-voib-keelduda-toopaeva-luhendamast.d?id=63592584


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo