Maksumaksja portaal - Rõivas: sotside eelnõu tekitaks seadusesse augu - Raamatupidaja.ee - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivRaamatupidaja.ee : Rõivas: sotside eelnõu tekitaks seadusesse augu

13.01.2011 19:10:00 (968 )

Lemmi Kann kirjutab Raamatupidaja.ee portaalis, et sotsiaaldemokraatide soov anda FIEdele õigus teha oma ettevõtlustulust haiguspäevade eest lisamahaarvamisi tekitaks riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul seaduseaugu, mida FIEd ära kasutama hakkaksid.

"Küsimus on põhimõtteline - kas käsitleda FIEt kui ettevõtjat, mis tähendab palgatööst soodsamat maksusüsteemi, sealhulgas võimalusi ettevõtlusega seotud kulusid maksustatavast tulust maha arvata, või kui palgatöötajat, mis tähendab ettevõtjast suuremaid sotsiaalseid tagatisi. Mõlemat head saab pakkuda üksnes opositsioonierakond, kes ei kanna vastutust riigi tulude ja kulude eest," pareeris Rõivas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Eiki Nestori süüdistusi koalitsioonierakondade üleoleva suhtumise kohta FIEdesse.

Rõivase sõnul ei maksa võtta tõsiselt Nestori väidet, nagu suhtuks valitsusliit FIEdesse kuidagi halvasti pelgalt seetõttu, et näeb sotside eelnõus võimalust makse optimeerida.

"Nimelt puuduks eelnõu järgi vajadus haigeks olemist tõendada ning maksuvabade haigusrahade maksmine oleks üksnes FIE enda südametunnistuse küsimus. Naiivne oleks eeldada, et augu loomisel seda auku ei kasutataks," rõhutas Rõivas.

Loe edasi: http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/01/11/Roivas_sotside_eelnou_tekitaks_seadusesse_augu

Vt ka FIE ja haigusrahade kohta MaksuMaksjast siit.

Loe ka: "Politikaanlus tapab ettevõtluspoliitika": http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/01/13/Karsna_politikaanlus_tapab_ettevotluspoliitika


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo