Maksumaksja portaal - Maksu- ja Tolliamet viib infosüsteemid eurole üle aastavahetusel - MTA - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivMTA : Maksu- ja Tolliamet viib infosüsteemid eurole üle aastavahetusel

06.12.2010 10:28:57 (1068 )

Euroopa ühisraha kasutuselevõtust tulenevalt toimub aastavahetusel Maksu- ja Tolliameti infosüsteemide plaanipärane üleminek kroonilt eurole. Ühelt süsteemilt teisele ülemineku tõttu katkeb mõneks ajaks Maksu- ja Tolliameti infosüsteemide töö.

Ajavahemikul 31. detsembrist kl 19.00 kuni 4. jaanuarini kl 8.00 ei saa Maksu- ja Tolliameti kliendid siseneda e-maksuametisse või e-tolli ega kasutada sealseid teenuseid: esitada maksu- ja tollideklaratsioone, kontrollida saldosid, teha maksuvõla või näiteks KMKR numbri päringuid.

Samuti ei saa inimesed uue aasta esimestel päevadel kasutada oma Maksu- ja Tolliameti ettemaksukontodel olevat raha või maksude tasumise tähtaja pikendamiseks esitatud tagatist. Tollivormistusel tasumisele kuuluvaid maksusummasid saab sel ajal maksta sularahas või deebetkaardiga.

Makseid saab Maksu- ja Tolliameti pangakontodele teha aga ka infosüsteemide katkestuse ajal - MTA pangakontole laekunud summad on näha infosüsteemide taaskäivitamise järel isiku ettemaksukontol.

Infosüsteemide katkestuse aeg aastavahetusel on Maksu- ja Tolliameti arvates sobivaim, sest nii pühade kui ka nädalavahetuse tõttu on sel ajal e-teenuste tavapäraseid kasutajaid kõige vähem. Perioodi pikkus tuleneb eurole kohandatavate süsteemide paljususest ning ulatuslikust tööst Maksu- ja Tolliameti arvestusandmete konverteerimisel.

Maksu- ja Tolliameti kliendid saavad probleeme vältida ja kõik kohustused õigeks ajaks täita, kui planeerivad oma töö nii, et uue aasta esimestel päevadel ei peaks toiminguid MTA infosüsteemides tegema. Samuti palub Maksu- ja Tolliamet tolliklientidel sel ajal arvestada tolliteenuse häirete ja katkestusega ning soovitab võimalusel selleks ajaks tollivormistust nõudvaid kaubavedusid mitte planeerida.

Täiendavat infot toimuva ülemineku kohta saab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt rubriigist „Eurole üleminek” ja MTA foorumist foorum.emta.ee. Samuti saab tolliinfot tel 880 0814, infot e-maksuameti/e-tolli kohta aga tel 880 0815.

Maksu- ja Tolliameti eurole üleminekuga seotud infosüsteemide muudatused rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondidest.

MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=28774&tpl=1026


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo