Maksumaksja portaal - FIE saab valida kitsendusteta enda tegevusega sobiva domeeninime - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : FIE saab valida kitsendusteta enda tegevusega sobiva domeeninime

30.10.2006 6:30:00 (910 )

Merike Lees kirjutab Äripäevas, et ehkki kehtiv EENeti reeglistik seab FIE domeeninime valikul kitsendusi, kinnitab tippdomeeni .ee administraator, et kõigil ettevõtjatel on ärivormist sõltumata võimalik valida endale sobiv domeeninimi.

Kehtivate reeglite järgi saab ettevõte teise taseme domeeninime .ee lõpuga, FIE aga kolmanda taseme domeeni .fie.ee lõpuga. Kogu takistus seisab FIE jaoks äriregistri koodis. Selle saamiseks peab FIE end lisaks maksuametile registreerima äriregistris, ütles EENeti hostmaster Reimo Luik.

Kui äriregistrikood olemas, saab FIE nagu iga teine firma registreerida enda nimele sobiva domeeninime .ee lõpuga. Kui FIE on aga ainult maksuametis registreeritud, saab ta endale fie.ee lõpuga domeeninime, kusjuures enne fie.ee-d võib olla mis iganes, ütles Luik. Sellega kummutas ta veebimajutusfirmades levinud arvamuse nagu peaks .fie.ee-le eelnema FIE isikunimi.

Sellega läks EENeti hostmasteri seisukoht aga lahku tippdomeeni .ee administraatori Jaak Lippmaa, kes neid reegleid kirjutab, seisukohaga, et kõik FIEd saavad valida endale mistahes domeeninime ilma .fie.ee liideseta. "Ka tänased reeglid lubavad FIEle mis tahes nime. Uued reeglid siin kitsendusi ei sea. Meie käsitleme FIEsid ettevõtjatena võrdväärselt äriühingutega," kinnitas Lippmaa e-kirjas. Hilisemas telefonivestluses ütles ta, et kõik, kes on oma probleemiga tema poole pöördunud, on saanud lahenduse.

"No see on muidugi eriti hea variant, et kirjas on ühed reeglid, aga kui isiklikult pöördute, siis teeme teisiti!" nentis FIEst ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna. "Ja kuidas see isiklik pöördumine peaks küll võimalik olema?"

Kuna serverimajutust pakkuvate firmadega suhtlemine ja teenuse tellimine käib interneti keskkonnas, siis lõpevad FIE katsed saada ärinimelist domeeni tellimusankeedis kohal, kus küsitakse firma nime ja äriregistri koodi.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3389/rubr_artiklid_338906.html


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo