Maksumaksja portaal - Metsatööstust kimbutab palgikriis - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Metsatööstust kimbutab palgikriis

25.09.2006 9:05:46 (873 )

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas metsatööstuse „hetkeseisust“. Muuhulgas kirjutab ta erametsade majandamisest. Võrumaal asuva ASi Toftan tegevjuht Martin Arula leiab, et peamiseks põhjuseks, mis pärsib erametsade majandamist, on jäik maksusüsteem.

Nimelt käsitletakse puidu müügi puhul maksustatava tuluna kogu tehingu käivet ega võeta arvesse metsa ülestöötamise ja uuendamise kulusid.

"Praegustel tingimustel ei ole erametsa majandamine omaniku jaoks atraktiivne ega majanduslikult kasulik. Paljud metsaomanikud ongi juba oma erametsad maha müünud, sest nad lihtsalt ei tule kõrgete maksude tõttu metsa majandamisega toime," selgitas Arula.

Maksu- ja tolliameti teatel ei ole kogu müügitehingu tulu maksustamise väide päris korrektne, sest osa metsaga seotud kulutusi saab kanda ettevõtluse kuludesse ja vähendada sellega maksustatavat tulu sõltuvalt sellest, kas tegu on ettevõtlustuluga või kasuga vara võõrandamisest. Maksustamise alused on mõlemal juhul erinevad, teatas maksuamet.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Erik Kosenkranius tunnistas, et metsaraie on viimasel ajal langustrendis, kuid ainult maksusüsteemiga ta seda probleemi siduda ei tahaks. Kosenkraniuse sõnul ei toeta tänane metsanduse maksustamise süsteem tõesti säästvat metsandust ja tuleks üle vaadata. Oma osa on riiklikel regulatsioonidel, mida uue metsandusseadusega leevendatakse.

Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3354/uud_uudidx_335406.html


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo