Maksumaksja portaal - Autoärimees tasub miljonilise maksuvõla - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Autoärimees tasub miljonilise maksuvõla

20.09.2006 7:20:56 (1464 )

Kadri Jakobson kirjutab Äripäevas, et maksupettuses süüdistatav autoärimees Peeter Toomsoo nõustus eile kohtusaalis lihtmenetlusega ning 1,4 miljonit krooni käibemaksu riigile ära maksma.

Eile istusid kohtusaalis E-Autoline'i endine omanik, nüüd sama kaubamärgi all autosid müüva Autolink OÜ juhatuse liige Peeter Toomsoo ja varifirma nimel tehinguid teinud Peeter Raudsepp. Mehi süüdistatakse kasutatud sõidukite müümisel toime pandud käibemaksupettustes. Tehingud, mis sattusid maksu- ja tolliameti uurimise alla, toimusid 2000.-2001. aastal.

Kohtus kannataja rollis olnud Põhja maksu- ja tollikeskuse vanemjurist Meelis Rohtlaan selgitas, et pruugitud autode müügil tehti fiktiivsed tehingud, kus väidetavalt osteti autod firmadelt.

"Uurimise käigus aga tuvastati, et tegelikult osteti autod füüsilistelt isikutelt. Sellest tulenevalt ei olnud E-Autoline'il õigus käibemaksu maha arvata," ütles Rohtlaan.

Rohtlaane sõnul nõuti algul meestelt 1,9 miljonit krooni, kuid nõue väheneb ilmselt 1,4 miljonile kroonile, sest osa kuritegusid on aegunud.

Maksuamet on väidetavalt uurinud ka teisi automüüjaid, kuid täpsemat teavet ei avalda. Ameti hinnangul on käibemaksupettused endiselt probleemiks, kuid aktuaalsem teema oli see siiski aastatel 2000-2003.

Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3349/uud_uudidx_334906.html


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo