Maksumaksja portaal - Augusti MaksuMaksjas Sylvesteri maksuvaidluse kokkuvõte, kiire käibemaksutõusu järelmid ja dividendide sotsiaalmaksu juhend - EML PRESSITEADE - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML PRESSITEADE : Augusti MaksuMaksjas Sylvesteri maksuvaidluse kokkuvõte, kiire käibemaksutõusu järelmid ja dividendide sotsiaalmaksu juhend

26.08.2009 12:22:07 (1365 )

Sellel suvel on olnud maksurindel hoolega sebimist, mis täitis augusti MaksuMaksja justkui iseenesest.

Lõpliku lahenduse on saanud Eesti läbi aegade suurim maksuvaidlus. Endised Sylvesteri aktsionärid said kohtus õiguse, mille tulemusena pidi riik neile tagastama 400 miljonit krooni alusetult sisse nõutud tulumaksu, lisaks maksma sellelt 180 miljonit krooni intressi ja hüvitama üle 6 miljoni krooni kohtukulusid. “Ja edasi?” küsib nii mõnigi lugeja. Kas keegi vastutab ka selle “saavutuse” eest? Kas riik võtab midagi ette, et tulevikus sääraseid kaotusi ei tekiks? Või jääb maksuametil veel õigust ülegi? Lugege ise ja otsustage. MaksuMaksja avaldab ülevaate protsessi käigust ja Riigikohtu otsuse põhiseisukohtadest, samuti mõned värvikamad väljavõtted kohtutoimikust ja muudest asjaga seotud dokumentidest ning “autahvlil” on kirjas kõik kohtuasjaga seotud ametnikud ja esindajad.

EML vanemjurist Martin Huberg kirjutab lähemalt, kuidas toimus suvine käibemaksutõstmine ning visandab võimaliku sündmuste arengukäigu. Trükime ära ka EML kodulehel avaldatud maksumaksjate liidu nõuanded ja ettepanekud ning toome kimbukese riigikogulaste, presidendi ja õiguskantsleri seisukohti. EML juhatuse esimees Lasse Lehis esitab küsimuse, milline võiks olla vääriline karistus poliitikutele, et taolist järsku ja ootamatut maksutõusu enam tulevikus ei katsetataks.

EML vanemjurist Martin Huberg avaldab arvamust MTA väljatöötatud juhendi kohta, mis peaks selgust tooma, kui palju ja mis vahekorras dividende ja palka maksma peaks. EML juhatuse esimees Lasse Lehis märgib, et praegu pakutav juhend on liiga ebamäärane, ei anna senisest rohkem selgust ega kindlust ning EML on veendunud, et dividendide võimaliku ümberkvalifitseerimise ja sotsiaalmaksuga maksustamise küsimus tuleb lahendada seadusega.

Värske ajakirjanumber toob lugejateni ka kaitseminister Jaak Aaviksoo usaldusliku kirja oma kolleegidele, milles minister analüüsib praegust olukorda, annab hinnangu senitehtule ning otsib võimalusi täiendavateks kärbeteks ning masust väljatulekuks.

Lisateave: EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007, margit@maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo