Maksumaksja portaal - EVEA pöördus käibemaksu tõusu asjus õiguskantsleri poole - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : EVEA pöördus käibemaksu tõusu asjus õiguskantsleri poole

22.06.2009 7:08:57 (1123 )

Riigikogu tegi 18. juunil k.a. muudatuse käibemaksuseadusesse, millega tõsteti üldist käibemaksumäära 18 protsentilt 20 protsendile, ja kehtestas, et seadusemuudatus jõustub 1. juulil 2009.a., s.t. 6 tööpäeva pärast otsuse teatavaks tegemist.

EVEA on seisukohal, et seadusandja on jätnud hindamata oma otsuse rakendamisega kaasneva kulu ja halduskoormuse ettevõtjatele ning on seadnud uuele maksumäärale üleminekuks ebamõistlikult lühikese tähtaja.

EVEA on seisukohal, et maksumuudatuse nii lühikene etteteatamisaeg on selgelt vastuolus õiguspärase ootuse printsiibiga ja seega ilmselt põhiseadusvastane.

Õigustloovate aktide eelnõude normitehnilise eeskirja kohaselt on jõustumisnormi sätestades muuhulgas vaja arvestada, et seaduses ettenähtud õiguste ja kohustuste muudatustega tutvumiseks ning korralduslikuks ja halduslikuks eeltööks peab olema piisavalt aega. Seejuures näeb riigivastutuse seadus põhimõtteliselt ette võimaluse nõuda avaliku võimu kandja poolt oma kohustuste olulise rikkumise korral õigustloova aktiga tekitatud kahju hüvitamist.

Seadusandja on kehtestanud selgelt ebamõistlikult lühikese jõustumise tähtaja, mida käesoleval juhul ei õigusta ka valitsev majandussurutis, mis ei muuda hea seadusloome põhimõtet ega ettevõtjate põhiseaduslikke tagatisi olematuks.

Pikemalt loe: http://www.arileht.ee/artikkel/471900.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo