Maksumaksja portaal - Lisaeelarvega seonduvaid seadusi lahati mitu tundi - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Lisaeelarvega seonduvaid seadusi lahati mitu tundi

16.06.2009 11:43:28 (1172 )

Päevaleht Online kirjutab, et täna Riigikogus teisel lugemisel olnud lisaeelarvega seonduvate seaduste arutamine võttis tunde ning kulges opositsiooni küsimustetulva rütmis.

Komisjon otsustas käibemaksu tõusu 18%-lt 20-le mitte toetada, kuid see küsimus läheb ilmselt veel riigikogule otsustada.

„Vaadake, alternatiivid käibemaksu tõusule olid tegelikult veel valusamad,“ selgitas rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas.

„Kui me räägime siin tulumaksu tõusust, mille esitasid nii Keskerakonna fraktsiooni eelnõu kui ka sotsiaaldemokraatide eelnõu pisut erinevas sõnastuses, samamoodi jättis komisjon need arvestamata või ei toetanud, siis need mõjutavad absoluutselt iga inimest, kes töötab, ja nendel puudub igasugune võimalus sellest maksust kuidagi pääseda. See võetakse automaatselt tuludelt ära ja nii jääb.

Käibemaksu puhul kindlasti teatud võimalused seda reguleerida, oma tarbimist reguleerida tekivad. Loomulikult ei ole ka see käibemaksu tõus kellelegi meeltmööda, kes meist ikka tahaks suuremaid makse maksta. Aga täna on valikud sellised, nagu ma kirjeldasin, need valikud on rasked ja käibemaksutõusu muudatust me peame ka ikkagi vaatama selles kontekstis, mis olid alternatiivid. Mina väidan, et alternatiivid olid tegelikult inimeste jaoks veel ebaõiglasemad.“

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/471422

Tutvu istungi stenogrammiga: http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1245135900#pk4615


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo