Maksumaksja portaal - Eelarvebaas tuleb unustada - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Eelarvebaas tuleb unustada

09.06.2009 7:10:00 (1050 )

Tänase Päevalehe juhtkirjas on juttu sellest, et peaaegu kõigi Eesti valdade ja linnade tulumaksulaekumised on tänavu viletsamad kui mullu – näiteks Tallinnal aasta esimese viie kuuga seitse protsenti, kurva edetabeli liidril Piirissaare vallal koguni 30 protsenti. Keskvalitsuse kaukasse voolavad maksud ei anna praegu samuti põhjust rõõmustada ja tunneli lõpus valgust ka veel ei paista.

Avaliku sektori olukorda saaks mõnevõrra päästa maksude tõstmisega. Kahjuks ei pruugi sellest kauaks abi olla, sest ettevõtete kasum kukkus esimeses kvartalis kogunisti 79 protsenti, paljud majandussektorid olid sealhulgas kahjumis. Selge on see, et kahjumis ettevõtted ei suuda töötajaile pikalt tööd anda ega makse maksta. Oht, millega ettevõtjate esindajad meid hirmutavad – maksude tõstmine viiks Eesti hoopiski allakäiguspiraali järgmisele ringile –, on reaalne. Paraku on samamoodi reaalne ka see, et mõnesid makse tuleb eelarve tasakaalu parandamiseks Eestis siiski tõsta.
Hästi on olukorra oma hiljutises avalduses kokku võtnud maksumaksjate liit: „Riik ei saa oma tulusid planeerida soovitud kulude baasil, vaid vastupidi – riigi kulud tuleb kavandada olemasolevate tulude baasil.” Suurt ja pikaajalist eelarvedefitsiiti saavad endale suhteliselt rahulikult lubada AAA-krediidireitinguga suurriigid, Eesti võib sama teed minnes vajuda hoopis sügavamale sohu – nagu SMS-laenaja.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/470753


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo