Maksumaksja portaal - Valitsus kinnitas teise lisaeelarve - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Valitsus kinnitas teise lisaeelarve

21.05.2009 6:44:14 (1151 )

Merilin Kruuse kirjutab Päevaleht Online`is, et valitsus kinnitas tänasel istungil lisaeelarve, mis parandab eelarvepositsiooni 3,4 miljardi krooni ulatuses. Peaminister annab eelarve täna riigikogule üle.

Valitsus teatas, et otsustas tõsta alates 1. juulist kütuseaktsiisi viie protsendi võrra, tubakaaktsiis tõuseb samas ulatuses alates tuleva aasta jaanuarist. Aktsiisitõusud annavad valitsusele eelarvesse juurde 410 miljoni krooni. Ka parandatakse valitsussektori eelarvepositsiooni mittemaksuliste tulude kaudu. Tulusid suurendati täiendavalt 1,6 miljardit krooni.

Kõik ministeeriumid vähendasid kokku kulusid 1,8 miljardit krooni. Tegevuskulusid kärbib riik peaaegu 630 miljonit krooni, sealhulgas personalikulusid ligi 300 miljonit. Kõik ministeeriumid vähendasid palgafondi poole aasta pealt kaheksa protsenti.

Rahandusministeeriumi ja haldusala kokkuhoiuks jääb 64,9 miljonit krooni. Rahandusministeeriumis ja haldusala asutustes kärbitakse personalikulusid, vähendatakse rahva ja eluruumide loenduse läbiviimiseks ettenähtud vahendeid ja lõpetatakse õppelaenude põhiosa riigipoolne hüvitamine ning sellelt erisoodustusmaksude tasumine.

Õppelaenude hüvitamise lõpetamine on planeeritud alates juulist ning see puudutab kõiki riigi- ja kohalike omavalitsuste töötajaid, kelle laenu tööandja poolt tasutakse.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/469151

Loe samast ka: Raimo Poom, Kärt Anvelt: „Paremerakonnad leidsid eile Rahvaliiduga ühisosa“: http://www.epl.ee/artikkel/469106


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo