Maksumaksja portaal - Soome ärieliit vaidles maksumudelite üle - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Soome ärieliit vaidles maksumudelite üle

29.08.2006 6:43:26 (867 )

29.08.06 Äripäevas annab Liis Kängsepp ülevaate eile Tallinnas Kumus toimunud konverentsist, kus Soome ärieliit arutas, mida võiksid põhjanaabrid meie kiirest arengust õppida, vaieldes erinevate maksumudelite üle.

Mingeid väga konkreetseid uusi ideid päev ei toonud, palju räägiti tööjõu voolamisest Eestist Soome ning meie maksusüsteemist ja selle võimalikust ülevõtmisest. Soome peaministri Matti Vanhaneni sõnul peab aga rahva enamus maksusüsteemi toetama.

"Eestis toetavad inimesed ühtlast maksustamist, kuid Soomes arvavad paljud, et astmeline tulumaks on õiglane," rääkis Vanhanen. "Soomlased tunnistavad, et meil on kõrge sotsiaalne kindlustatus ning nad on valmis seda süsteemi toetama."

Peaminister Andrus Ansip tõi välja, et kuigi Eestis pole kõik kaugeltki nii hästi, et võiksime teisi riike õpetama hakata, võime olla uhked oma maksusüsteemi üle. "Tänu sellele maksusüsteemile meie majandus praegu õilmitsebki," sõnas Ansip. "Ma ei ütle, et see on parim süsteem, kuid see toimib Eestis, ja oma kogemusi jagame teiste riikidega hea meelega."

Investor Joakim Helenius juhtis tähelepanu sellele, et Eesti ei tohiks mitte mingil juhul üle võtta Soome heaoluühiskonna mudelit. "Kui Soomes peab majandus toetama riiki, siis Eestis peab riik toetama majandust," rääkis Helenius, kes tunnistas, et on juba Soomest Tallinna inimesi tööle võtnud - palgavahe pole enam nii suur ning Eestis võib töötaja väiksema brutopalgaga tegelikult netos sama palju palka saada kui Soomes, sest siin on maksud väiksemad.

Vt täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3327/uud_uudidx_332707.html

Paberväljaandes lk 8.


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo