Maksumaksja portaal - Sõerd ei pea aktsiiside kiiret tõusu võimalikuks - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Sõerd ei pea aktsiiside kiiret tõusu võimalikuks

28.08.2006 8:09:39 (948 )

28.08.06 Postimehes kirjutab Kaire Uusen , et kuigi Rahvusvaheline Valuutafond IMF soovitas Eestil aktsiise tõsta, ei usu rahandusminister Aivar Sõerd, et seda oleks võimalik kiiresti teha.

IMFi esindajad esitasid reedel oma kümme päeva kestnud missiooni lõppedes esialgse kokkuvõtte Eesti majanduspoliitilisest olukorrast, milles rõhutati vajadust säilitada tugev eelarvepositsioon, mis põhineb kulutuste piiramisel.

Teiseks soovitas IMF võimalikult kiiresti alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiise tõsta, sest selle mõju inflatsioonile oleks siis kõige suurem ajal, kui eurole üleminek on nagunii Eestile kättesaamatu.

Rahandusminister Sõerd ütles, et kuigi IMFi soovitusi võetakse tõsiselt ja kaalutakse igat pidi, ei pea ta tõenäoliseks, et kiiret aktsiiside tõstmist oleks oodata.

«Me mängime kõik mudelid kõigepealt läbi ja juba oleme seda teinudki,» märkis Sõerd, kes rõhutas, et tubakaaktsiisi puhul on mahajäämus euroliidu miinimumtasemest kahekordne. «Seepärast ei ma pea põhjendatuks viia aktsiisimäär kohe ELi miinimumtasemele,» selgitas ta.

Sõerdi sõnul tekitab aktsiiside tõstmise puhul probleeme ka maksumaksja nn õiguslik ootus, samuti tuleb aktsiiside tõstmisega seonduvat arutada opositsiooniparteidega. «Seda ei saa kergekäeliselt otsustada,» lisas ta.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280806/esileht/majandus/215107.php

Varem ATKAS-ses tehtud muudatuste kohta, mis küll hiljem ära muudeti, kuid millega algselt plaaniti kiirendada aktsiisimäärade tõusu, vt EML seisukohta siit.


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo