Maksumaksja portaal - Maksumaksjate liitu külastas Norra parlamendiliikmete delegatsioon - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Maksumaksjate liitu külastas Norra parlamendiliikmete delegatsioon

16.08.2006 13:35:19 (1673 )

16. augustil 2006 külastas Eesti Maksumaksjate Liitu Norra parlamendiliikmete delegatsioon. Kohtumise käigus andsid Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liikmed Erki Uustalu ja Ivo Raudjärv külalistele ülevaate Eesti maksusüsteemist, selle kujunemise ajaloost, selle positiivsetest külgedest ning lahendamist vajavatest probleemidest.

Norra parlamendiliikmeid tundsid huvi Eesti kogemuste vastu nii proportsionaalse tulumaksu, äriühingute tulumaksu, sotsiaalkindlustussüsteemi kui ka käibemaksusüsteemi osas. Muuhulgas pakkus külalistele huvi meie maksusüsteemi administreerimisega seonduvad kulud ettevõtjatele ning Eesti soodsa maksusüsteemi mõju senisele majanduskasvule.

Maksumaksjate liidu juhatuse esimees Ivo Raudjärv leidis, et „arutelu käigus tuvastasime mõlemas riigis eksisteerivaid sarnaseid probleeme. Üheks selliseks on näiteks diskussioon impordikäibemaksu deklaratsioonipõhisele arvestusele üleminek, mida peame ettevõtjate konkurentsivõime tõstmise seisukohalt vajalikuks“.

Juhatuse liige Erki Uustalu lisas, et „oleme viimasel ajal rõhunud eelkõige senise maksusüsteemi stabiilsuse hoidmisele ning selle kvaliteedi tõstmisele. Maksumaksjate liidu huviks on muuhulgas maksuhalduri siduvate eelotsuste saamise võimaluse loomine Eestis ning füüsiliste isikute poolt reinvesteeritud kapitalitulu maksust vabastamine“.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud laiapõhjalise liikmeskonnaga mittetulundusühing, mille eesmärk on kaitsta Eesti maksumaksjate huve ja õigusi, taotleda optimaalset maksukoormust ning jälgida kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. EML ühendab üle 2400 liikme.

Täiendav informatsioon :

Õnneli Varend
Tegevjuht
Eesti Maksumaksjate Liit

Ahtri 6A, Tallinn 10151

Telefon: 626 4191

E-mail: onneli@maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo