Maksumaksja portaal - Salaviinabande tegutses kõrgel tasemel - allilm, politsei ja rahvusvaheline haare - Eesti Ekspress - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEesti Ekspress : Salaviinabande tegutses kõrgel tasemel - allilm, politsei ja rahvusvaheline haare

17.04.2009 7:31:46 (1439 )

Janar Filippov ja Raul Ranne kirjutavad Eesti Ekspressis, et suure salaviinaäri kahtlusega vahi alla võetud Igor Zavizion on kogenud kontrabandist. Ekspress paljastas juba aastal 2000, et see mees oskab maskeerida salapiiritust kas või aknapesuvedelikuks.

Neli aastat tagasi jõudis rahvusvahelisse uudislevisse kurioosne uudis Eesti-Vene piirilt. Narva veehoidla alt tuli päevavalgele rohkem kui kilomeetri pikkune voolik, mida kasutati salapiirituse pumpamiseks Venemaalt Eestisse.

Vooliku üks ots asus Narvast paari kilomeetri kaugusel ühe suvila garaa˛is. Tegemist oli väikese vabrikuga, mis töötas nagu kellavärk. Piiritust võeti vastu kaks korda päevas, lasti voolikust paakidesse ja veeti üle Eesti laiali.

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tegi toona kindlaks, et osa salapiiritusest jõudis otsaga Tallinna Kalamajja Suur-Patarei tänavale. Seal asus Offexi nimeline väike viinavabrik, mis töötas Igor Zavizioni juhtimisel. Ometi jäi tegevusluba firmale siis alles. See lugu on praeguse seisuga kohtus.

Tänavu märtsi lõpul võttis MTA politsei eriüksuse K-komando abiga Zavizioni (39) koos kahe kaaslasega kinni. Ühe mehe vahistamiseks tuli kutsuda kohale tuletõrjeauto, kuna too keeldus võimudele ust avamast. Alles siis, kui pritsimehed valmistusid redeliga aknast sisse ronima, avas mees ukse ja andis alla.

Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/2009/04/16/eesti-uudised/41276


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo