Maksumaksja portaal - Maksuteemaliste uurimistööde võistluse tulemused 2006 - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Maksuteemaliste uurimistööde võistluse tulemused 2006

08.08.2006 11:30:00 (1683 )

Elavdamaks avalikkuse huvi põhjalikumalt analüüsida seoseid maksuteooria, maksupoliitika ja maksustamise praktiliste rakenduste vahel ning julgustamaks sellealaste uurimustega tegelemist, korraldas Eesti Maksumaksjate Liit (EML) seitsmendat aastat maksuteemaliste uurimistööde võistluse. Võistlusele laekus kokku 11 tööd. Võistlustöid hindas EML juhatuse ja nõukoja liikmetest koosnev komisjon.I koha ja 10000 krooni suurune auhind otsustati anda käesoleval aastal Sisekaitseakadeemia maksukorralduse eriala lõpetanud Tiiu Albinile töö „Füüsilise isiku residentsuse määramine maksulepingutest lähtuvalt” eest.

II koha ja 5000 krooni suuruse auhinna saab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud Mart Angerjärv töö eest „Õiguse üldpõhimõtted Euroopa Kohtu käibemaksuõiguse alases praktikas”.

III koht ning 2500 krooni suurune auhind omistati Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud Tambet Graubergile töö „Juriidilise isiku juhatuse liikme vastutus maksuvõla eest”.

Ergutusauhinna (ajakirja MaksuMaksja aastatellimus) saajateks on Ave Keskel, Eret Aun, Inga Klauson, Mariann Raudmets ja Olga Lavrova.

Lisaks eelpoolnimetatud töödele käsitlesid võistlusele esitatud tööd ka reisiteenuste maksustamist käibemaksuga, pakendiaktsiisi rakendamist, maksualast informatsioonivahetust, tax-free kaubanduse olemust, ümbrikupalkade maksmise ennetamist ja tuvastamist, aktsiisikauba kao maksustamist, maksulepingute rakendamist äriühingute maksustamisel kui ka 2000. aasta äriühingute tulumaksureformi.

„Konkursi iseloomustab esitatud tööde aasta aastalt laienev analüüsitavate teemade ring ning uurimistööde kvaliteedi oluline tõus. Võistluse korraldamise kaudu soovime jätkuvalt anda oma panuse üliõpilaste poolt tehtud töö väärtustamisse” ütles EML juhatuse liige Erki Uustalu.

EML nõukoja esimees ning Tartu ülikooli finantsõiguse dotsent dr. iur. Lasse Lehis lisas, et „Uurimistööd peaksid avardama nii riigi kui ka maksumaksjate silmaringi selles osas, miks me maksunduses midagi teeme ning kas ja kuidas saaksime seda paremini teha”.

Auhindade üleandmine toimub 29. septembril 2006. toimuval EML aastakonverentsil. Kõik võistlustööd tehakse huvilistele kättesaadavaks maksumaksjate liidu raamatukogus ning parimate tööde kokkuvõtted avaldatakse ajakirjas MaksuMaksja.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud laiapõhjalise liikmeskonnaga mittetulundusühing, mille eesmärk on kaitsta Eesti maksumaksjate huve ja õigusi, taotleda optimaalset maksukoormust ning jälgida kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. EML ühendab üle 2400 liikme.

Täiendav informatsioon:

Õnneli Varend
Tegevjuht

Eesti Maksumaksjate Liit

Ahtri 6A,
Tallinn 10151
Telefon: 626 4191

E-mail: onneli@maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo