Maksumaksja portaal - Riigi uus prognoos analüüsib tulude langust poolikult - Päevaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPäevaleht : Riigi uus prognoos analüüsib tulude langust poolikult

28.11.2008 7:31:00 (1213 )

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et rahandusminister tegi teatavaks järgmise aas­ta viie miljardi kroonise defit­siidi.

Rahandusminister Ivari Padar tut­vustas eile riigi uut majandusprognoosi, mille järgi tõmbub Eesti majandus järgmisel aastal kokku tervelt 3,5 protsenti.

Rahandusministeeriumi makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik tunnistas Päevalehele, et analüüsimata on jäetud võimalikud muutused praegu riigieelarvesse kavandatud mittemaksuliste tulude laekumisega. Nimelt saab riik igal aastal raha peale maksude ka näiteks vara müügist. Aga juba sel aastal pole riigil õnnestunud kinnisvaraturu kokkukukkumise tagajärjel müüa suurt hulka eelarve turgutamiseks müüki paisatud kinnisvara ja sarnaselt muude ekspertidega ennustab rahandusministeeriumgi kinnisvaraturu jätkuvat allakäiku.

„Tõepoolest ei ole me selles prognoosis järgmise aasta vara müüki üle käinud,” ütles Säälik, lisades, et see seisab koostöös teiste ministeeriumidega alles ees. Järgmise aasta eelarves loodetakse vara müügist teenida terve miljard. „Negatiivne risk, et objekte ei suudeta maha müüa, on tõesti suur. Aga meid võivad välja aidata käesoleval aastal müümata jäänud objektid,” arvas ta.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/450239

Loe ka Äripäevast: Lemmi Kann. „Ivari Padar kärpis eelarveväljavaateid“: http://www.aripaev.ee/4149/uud_uudidx_414908.html

Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Ei tahaks küünlaid asjata põletada“: http://www.aripaev.ee/4149/arv_juhtkiri.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo