Maksumaksja portaal - Eesti Pank: käibemaksu alandamine oleks vastuolus Eesti eesmärkidega - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Eesti Pank: käibemaksu alandamine oleks vastuolus Eesti eesmärkidega

25.11.2008 15:19:55 (1321 )

Postimees Online kirjutab, et Eesti eesmärk on suurendada eksporttootmist ja investeeringuid, seda toetab suurem tarbimise ja väiksem tööjõu maksustamine, käibemaksu alandamine suurendaks eelarve puudujääki ja tarbekaupade importi.

Suurbritannia valitsus teatas eile kavast alandada Ühendkuningriigis käibemaksu 2,5 protsendi võrra. Euroopa Komisjon tutvustab homme majanduse elavdamise abinõusid, kus üks soovitustest on alandada käibemaksu 1 protsendi võrra.

«Käibemaksu võimalikust alandamisest rääkides tuleb eelkõige silmas pidada, et keskmise Euroopa riigi majanduskasv ja kohapealsete ettevõtete käekäik sõltuvad eratarbimisest rohkem kui Eestis,» ütles Eesti Panga rahapoliitika osakonna nõunik Andres Saarniit vastuseks Postimees.ee lugejate küsimusele, kas käibemaksu alandamine oleks sobiv vahend Eesti majanduse elavdamiseks.

«Eesti praeguses arengufaasis on loomulik, et lühikeses ettevaates on valdavaks jõuks eksporttootmine ja investeeringud selle sõna kõige laiemas tähenduses, mida soosib ka maksupoliitika. Seega oleks võimalik käibemaksu alandamine (või teatud toodete maksude alandamine) vastuolus Eesti maksupoliitika pikaajaliste eesmärkidega, so maksukoormuse nihutamisega tööjõult tarbimisele,» selgitas Saarniit.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=51796


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo