Maksumaksja portaal - Maksude tõstmine oleks vale - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Maksude tõstmine oleks vale

20.11.2008 7:23:44 (1266 )

Enriko Aav, Maksu- ja Tolliameti peadirektor, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et majanduse areng on mõjutanud ka Eesti riigi eelarvet, käivad aktiivsed arutelud, kas eelarve tuludest piisab kulude katteks, kas ja kuidas kärpida kulusid või otsida hoopis täiendavaid tulusid.

Aeg-ajalt võib kuulda ideid, et tänases olukorras võiks sobiv lahendus olla maksude tõstmine riigi kanda olevate hädavajalike kulude katmiseks. Minu arvates toob riigieelarvesse raha juurde aus maksumaksja ning maksude tõstmise asemel tuleks suurendada järelevalvet, et tagada turul aus konkurents ettevõtjaile.

Maksustatavaid väärtusi toodab ettevõtja. Maksutulu kogutakse seaduskuulekailt ettevõtjailt. Selleks on maksukogumissüsteem, mille ülesanne on hõlbustada vabatahtlikku maksumaksmist ja sundida maksudest hoidujad makse tasuma.

Seega on maksude laekumise seisukohalt kriitilise tähtsusega küsimus, kas ettevõtja jaoks on loodud piisavalt motiveerivad tingimused väärtuste loomiseks ja nendelt maksude tasumiseks.

Ettevõtluskeskkonna mõjutajana tuleb praegu kindlasti arvesse võtta ebasoodsat majanduse seisu. Riigi roll on nende ebasoodsate mõjude leevendamine.

Kõrgemad maksud ei pruugi veel tähendada suuremaid laekumisi, kui ühtlasi ei panustata ka ulatuslikumaid vahendeid maksude kogumisse. Pelgalt maksude tõstmine võib vähendada ettevõtja motivatsiooni ja muuta sellega majanduskeskkonna ettevõtjale veelgi ebasoodsamaks.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4141/arv_kolumn_uus_414101.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo