Maksumaksja portaal - Riigikohus selgitas tagastusnõude täitmise peatamise aluseid - EML - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivEML : Riigikohus selgitas tagastusnõude täitmise peatamise aluseid

14.06.2006 7:30:00 (1653 )

Riigikohtu halduskolleegium tegi 08.06.2006 otsuse asjas nr 3-3-1-37-06, milles selgitas enammakstud maksusumma tagastamiseks esitatud taotluse täitmise peatamise aluseid ning kordas ka oma varasemaid seisukohti käibemaksu osas.

Tagastusnõude täitmise peatamise osas asus kohus seisukohale, et maksukorralduse seaduse § 107 lg 1 sätestab, et maksuhalduril on õigus peatada tagastusnõude täitmine juhul, kui maksukohustuslase tegevuses on tuvastatud maksukorralduse seaduse või maksuseaduste rikkumise tunnuseid ning seoses rikkumisega on alustatud kriminaalmenetlust või väärteomenetlust.

Seega peab maksuhaldur tuvastama tagastusnõude esitaja tegevuses või tegevusetuses maksukorralduse seaduse või maksuseaduste rikkumise tunnuseid.

MKS § 107 lg 1 kohaldamiseks peab maksuhaldur tuvastama piisava osa sellise rikkumise tunnustest. Rikkumise tunnuseid tuleb mõista kui maksukohustuslase tegevuse või tegevusetuse, põhjusliku seose ja tagajärje ning tahtluse või ettevaatamatuse, motiivi ja eesmärgi kirjeldust. Kõigi loetletud tunnuste tuvastamine pole vajalik ja tagastusnõude täitmise peatamise ajutise iseloomu tõttu on maksu­halduri tõendamis- ja põhjendamiskoormis väiksem kui selle nõude rahuldamata jätmise korral.

Vt lahendit EML veebilehel maksuinfo all.

Lahend Riigikohtu veebilehel: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-37-06


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo