Maksumaksja portaal - Surutis sunnib riigi varusid esimest korda käiku laskma - Postimees - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivPostimees : Surutis sunnib riigi varusid esimest korda käiku laskma

17.10.2008 6:29:37 (1321 )

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et eile pea kaks tundi Riigikogu ees seisnud rahandusminister Ivari Padar pidas üsna vältimatuks, et majanduslanguse ja ülemaailmse finantskriisi tõttu tuleb 2009. aasta eelarve päästmiseks appi võtta riigi headel aegadel kogutud tagavarad.

Oma eelarvekõnes ei teinud Padar saladust asjaolust, et augustis uueks aastaks pakutud 2,6-protsendiline majanduskasv on asendumas null- või miinuskasvuga, mis toob paratamatult kaasa puudujäägi.

«Kui kasv jääb prognoositust madalamaks, on riigi ülesanne mitte tagasi tõmbuda, vaid kasutada jõulisi vahendeid kriisi kiireks ületamiseks, majandustegevuse taastamiseks ja turu elavdamiseks. Ei välista olukorda, kus jääme järgmise aasta lõpuks eelarvega defitsiiti ning peame puudujääva osa katma varutud reservide arvel,» tunnistas minister.

Eesti riik on suutnud kiire kasvu aastatel koguda 28 miljardit krooni reserve, mis lubab Padari sõnul võtta veelgi kehvemate aegade saabudes vastu senisest veelgi tõsisemad väljakutsed.

Suure tõenäosusega tuleb valitsusel tagavaraks varutud miljarditega lappida ka tänavust eelarvet, mida ootab samuti tõsine defitsiit.

Opositsiooni küsimustele vastanud Padar tunnistas, et ta ei näe mingit varianti teha tuleval aastal sarnaselt tänavusega lisakärpeid, kuna eelarve on niigi suurte ohvritega sündinud.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=41485


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo