Maksumaksja portaal - Ettevõtjad tervitavad maksupiiri mõtet - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Ettevõtjad tervitavad maksupiiri mõtet

29.09.2008 6:10:00 (1203 )

Hannes Sarv kirjutab Äripäevas, et peaminister avaldas konverentsil "Äriplaan 2009" esinedes toetust ideele sotsiaalmaksule ülempiiri kehtestamiseks, ettevõtjate sõnul aitaks see Eestisse tuua välisspetsialiste ja -investeeringuid.

Kolmapäeval konverentsil "Äriplaan 2009" esinenud valitsusjuht Andrus Ansip esitles seda ideed kui üht võimalust majanduslangusega võidelda. Tema hinnangul peaks maksustatama sotsiaalmaksuga aastatulu veerand miljoni kroonini.

Selline ettepanek ja sama summa leidub töögrupi Tark Eesti suve hakul esitletud majanduse päästmise programmis. Mitmed arvavad, et mõte pärineb infotehnoloogia sektorist, kus hästitasustatud tööjõu toomine Eestisse oleks väga vajalik.

Töögrupi liikme, tarkvarafirma Helmes juhi Jaan Pillesaare sõnul ei teeniks ülempiiri kinnitamine siiski vaid IT-firmade huve. "Sellisest maksumuudatusest võidavad kõik "tarkade teenuste" valdkonna töötajad, kus on suhteliselt kõrge palgaga erialaspetsialistid - advokaadibürood, arstid, pangad, insenerid, arhitektid, reklaamibürood, meedia, laborid, ka riigiasutused, kuna see vähendaks eelarvet," loetles ta.

"Kui on näha, et tuleb kulusid koomale tõmmata, siis on praegu kaks varianti - loobuda töötajatest või nõustuda kehtestatud sotsiaalmaksu ülempiiriga ja osa inimesi tööle jätta," lausus teine Targa Eesti rühma liige, varahaldusettevõtte Avaron juht Kristel Kivinurm-Priisalm.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4089/uud_uudidx_408901.html

Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Sotsiaalmaksule päitsed pähe“: http://www.aripaev.ee/4089/arv_juhtkiri.html

Loe ka MaksuMaksjast: Martin Huberg. „Sotsiaalmaksule „piiri panemas““


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo