Maksumaksja portaal - Mida toob tasakaalu pressitud eelarve - Maaleht - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivMaaleht : Mida toob tasakaalu pressitud eelarve

25.09.2008 6:50:58 (1228 )

Silja Lättemäe kirjutab Maalehes sellest, et tuleva aasta tasakaalu pressitud 98,8 miljardi krooni suuruses riigieelarves on kulud vanemahüvitisele kasvanud poole miljardi krooni võrra. Ivari Padar on riigieelarvest rääkides ühe suure poliitilise eesmärgina nimetanud vanemahüvitise maksmise, mida mitte mingil juhul ei tohiks vähendada.

Et eelarvet tasakaalu saada, on Padari sõnul pidanud kokku hoidma kõik ministeeriumid. Riigikogu palkade külmutamist kommenteerides märkis minister, et riigieelarve koostamisel on eeldatud, et parlament kiidab heaks vastava seadusemuudatuse.

Kokkuvõttes tahetakse raha juurde saada 6,376 mld krooni. Tulu soovitakse juurde saada näiteks käibemaksu soodusmäära tõstmisega 5%lt 9%le. Etenduste-kontsertide, ohtlike jäätmete käitlemise ning matusetarvete ja -teenuste käibemaks tõuseb 18%le. Ära jääb tulumaksu alandamine 1% võrra. Samuti tõusevad kõik riigilõivud. Muudetakse ettevõtte sõiduauto oma tarbeks kasutamise maksustatavat väärtust, jättes samaks senise maksustamise korra. Samas tõuseb erisoodustuse ülempiir seniselt 2000 kroonilt 4000 kroonile kuus.

Edasi on lükatud üleminek juriidilise isiku tulumaksu aastapõhisele arvestusele. Riigifirmadest hakatakse täie rauaga välja võtma dividende, näiteks Riigimetsa Majandamise Keskuse, Tallinna Sadama, Lennuliiklusteeninduse ja Eesti Energia kasumitest tuleb osa summast riigile. Ka intressid ning riigivarade müügist saadud raha on tuludesse sisse kirjutatud.

Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2008/09/25/uudised/2206-mida-toob-tasakaalu-pressitud-eelarve


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo