Maksumaksja portaal - Me ei tohi puusalt tulistada - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Me ei tohi puusalt tulistada

22.09.2008 6:27:12 (1201 )

Urmas Klaas kirjutab Äripäeva arvamusküljel Reformierakonna vaadetest riigieelarve kokkupanemisel.

Me eelistame uutele maksudele riigi kulutuste piiramist. Reformierakond tegi ettepaneku kärpida riigiaparaadi tegevuskulusid 8 protsenti, sellega võidame 1,3-1,6 miljardit krooni. Loodan väga, et sellesse ettepanekusse suhtuvad tõsisemalt ka meie koalitsioonipartnerid.

Reformierakonna kindla veendumuse järgi tuleb loobuda käibemaksu soodusmäärade huupi jagamisest. Mida vähem neid on, seda parem. Ettevõtlusorganisatsioonide seisukoht, et erisused on vaid siis põhjendatud, kui vastav valdkond on rahvusvahelises konkurentsis ning konkurentidest naabrid neid erisusi kasutavad, on minu arvates mõistlik. Meie analüüsi järgi tooks soodusmäärade kaotamine riigieelarvesse 1,3 miljardit krooni.

Meie üks ettepanek on vajadusel säilitada ettevõtete tulumaksusüsteem praegusel kujul - avansiliste maksete kohustus tuleb tühistada, mille efekt riigieelarvele on 1,2 miljardit krooni. Riigi kui ettevõtluskeskkonna üks suurim väärtus on stabiilne ja hüvede loojat soodustav maksukeskkond.

Sotsiaalmaks on tõsine koormus just väikestele ettevõtetele, mida meil on suurem osa, ning meie ettepanek on alates 2010. aastast kolme Eesti keskmise palga suuruse ülempiiri kehtestamine. See oleks impulss motiveerimaks uusi töökohti looma.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4082/arv_kolumn_uus_408201.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo