Maksumaksja portaal - Oravate uus maksukingitus - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Oravate uus maksukingitus

11.09.2008 6:29:55 (1324 )

Marika Tuus, riigikogu liige, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Reformierakonna ettepanekud eelarvesse lisaraha leidmise sildi all on peenike plaan koalitsioonikaaslasi nurka ajada. Pähkel pähkli haaval täidavad oravad võõraste kätega oma üliliberaalseid lubadusi. Kogu valitsusliit on pandud tantsima Reformi pilli järgi. Tulumaksureformi pidasid oravad liiga lihtsaks lahenduseks.

Mida arvaks Isamaa ja Res Publica Liidu valijad, kui partei nõustuks üleöö kaotama laste arvuga seotud tulumaksuvabastuse? Kuidas võiks majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts lubada lõpetada 75 protsendi kütuseaktsiisi suunamise teedeehitusse? Kuidas saaks IRLi põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder asendada põllutoetuste ülemmäära 25protsendilise dotatsiooniga? Tahetakse ju kummutada Isamaa kui Eesti põllumajanduse hävitaja halb maine.

Kokkuhoiu sildi all on oravapartei välja käinud ka ettepaneku, mis riigieelarve tulusid vähendab. Sotsiaalmaksule kolme Eesti keskmise palga suuruse ülempiiri seadmine riivaks kindlasti ühiskonna õiglustunnet. Eestlaste eluiga on Euroopa lühemaid, juhime koos rumeenlastega kehva tervise edetabelit. Pensioneid hakkasime juba kevadel pensionifondist võtma, sest sotsiaalmaksust ei jätku. Kuna valitsus pole fondi lisa pannud, haigutab 2011. aasta pensionifondis auk. Pensioniea tõus ei tuleks meie kehva tervisega kõne alla. Nii tundub astmeline sotsiaalmaks eriti küüniline. Keskerakond on küll korduvalt välja käinud astmelise tulumaksu. Pea kõikides edukates riikides on progressiivne tulumaks. Kui õiglaseks võib aga pidada, et Eesti Energia või Eesti Panga juhi aastas 2 miljonit krooni ületavalt tasult hakkaks sotsiaalmaksu laekuma kuus vaid 36 000 krooni pealt? Ometi tahavad oravad teha oma toetajatele maksukingi.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4071/arv_kolumn_uus_407101.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo