Maksumaksja portaal - Progressiivsed säästufondid põletavad klientide raha - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Progressiivsed säästufondid põletavad klientide raha

10.09.2008 6:10:00 (1162 )

Enn Tosso kirjutab Äripäevas, et kõigi kuue progressiivse pensionifondi osaku väärtus on viimase 12 kuu jooksul langenud 5-10 protsenti, kõige halvemini on läinud ERGO Tuleviku Pensionifondi omanikel.

ERGO Varahalduse juhatuse liige Ege Metsandi tuletas meelde, et pensionifondide investeerimishorisont on mitmekümne aasta pikkune. "Pensionikogumine on kui maratonijooks, kus võitja selgub finišis, mitte 3., 6. või 12. kilomeetril. Nii ei saa pensionifondi edukust hinnata viimase 3, 6 või 12 kuu tulemuse lõikes," ütles Metsandi. Vaadates fondide tootlust alates loomisest aastal 2002, on ERGO pensionifondide tootlus nelja parema seas, lisas ta.

ERGO tuleviku pensionifondi puhasväärtus on viimasel aastal langenud koos kõigi maailma aktsiaturgudega. "Võrreldes konkurentidega on langus olnud mõnevõrra suurem, kuna oleme hoidnud aktsiatest suuremat osakaalu Kesk- ja Ida-Euroopas, mis on langenud rohkem seoses väiksema likviidsusega, kuid kus ettevõtete fundamentaalnäitajad on meie arvates tugevamad kui USA ja Lääne-Euroopa turgudel," kommenteeris Metsandi fondi käekäiku. "Teine lühiajalise madalama tootluse põhjus oli konkurentidest suurema aktsiaosakaalu hoidmine."

Viimase aasta jooksul on populaarseim pensionifond Hansa K3 kaotanud oma väärtusest 7,4%. Hansapanga K3, mida varalahkunud rokimees Gunnar Graps reklaamis kui kõige äkilisemat, on ka kõige suurema mahuga.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4070/uud_uudidx_407009.html

Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Fonditasude sügisene langus“: http://www.aripaev.ee/4070/arv_juhtkiri.html| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo