Maksumaksja portaal - Aktsiakapitali vähendajad leiavad üha uusi põhjuseid - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Aktsiakapitali vähendajad leiavad üha uusi põhjuseid

28.07.2008 8:22:50 (1391 )

Ajakirjanikud Liis Kängsepp ja Julia Vlasova kirjutavad tänases Äripäevas, et ettevõtjad jäävad aktsiakapitali vähendamist teemat kommenteerides kidakeelseks, poliitikute hinnangul pole kärped kapitalis kuigivõrd seotud uue tulumaksusüsteemiga.

"Eelmise aasta lõpus oli meie numbreid vaadates omakapital ilmselgelt liiga suur," ütles ASi Printall juht Andrus Takkin, kes ei osanud öelda, kas ettevõte oleks hakanud aktsiakapitali vähendamise peale mõtlema, kui tulumaksusüsteem oleks jäänud samaks. "Ma ei tea, kuivõrd seadusetegijad tuletasid seda probleemi meile meelde, teatades, et ahoi, hakkame selle eest maksu küsima," sõnas Takkin. "Nii palju, kui ajakirjanduses lugeda, siis päris paljud vaatasid oma näitajad üle."

"Krahhijutt on lihtsalt naeruväärne," kommenteeris riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi Äripäevas avaldatud Janno Reiljani kommentaari. Reiljani sõnul näitab see, kuidas ettevõtjad aktsiakapitali vähendavad, tulumaksusüsteemi viga. Reiljani meelest on tegemist tulumaksusüsteemi krahhiga. "Loomulikult ei ole üllatus, et viimast võimalust kasutatakse ja et see toob nähtavale juhud, kus raha firmas üle oli," tunnistas Ligi.

Mõistlikuks peab uut tulumaksusüsteemi ka riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor, kelle sõnul on järgmine aasta ettevõtte tulumaksusüsteemis kehv kõigile ja kannatavad ka riigi kulud. "See on halb aasta - üleminekuaasta - ja tuleb lihtsalt üle elada," lausus Nestor.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4026/uud_uudidx_402602.html


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo