Maksumaksja portaal - Suhkrutrahv muutus toidutootjale magusamaks - Delfi - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivDelfi : Suhkrutrahv muutus toidutootjale magusamaks

09.05.2008 14:39:22 (1212 )

Delfi kirjutab, et Ida-Virumaa suurim toidutootja Maag Piimatööstus saavutas eile esimese suurema võidu põllumajandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti vastu, kui riigikohus lõpetas suhkrutrahviga seotud vaidluse menetluse, sest ministeerium on aja jooksul õigusmuda üles keerutanud.

Maag Piimatööstus on Ida-Virumaa suurim toiduaineid tootev ettevõte, mis riigi arvates peab liigse suhkruvaru eest Euroopa Liiduga ühinemisel maksma enam kui 800 000 krooni trahvi, mida riigikohus siiski ühes oma varasemas lahendis ei nimetanud mitte karistuseks, vaid maksuks, kirjutab Põhjarannik.

ASi Maag Piimatööstus juhataja Valdis Noppel tunnistas, et suhkrutrahvi vaidlus on nende tegevust mõjutanud. “Meil on ju raha selle all kinni, kuigi surmahoopi see meile ei anna. Maksime selle enam kui 800 000 krooni kohe ära, et see poleks käsitletav maksuvõlana, mis omakorda võinuks mõjutada meie mõningaid samme ettevõtte arendamisel,” sõnas ta.

Noppeli sõnul ei kavatse nad mingil juhul suhkrutrahviga leppida ning võitlevad kõik kohtulahingud lõpuni. “Tahaks oma raha ikkagi tagasi saada,” sõnas ta.

Oma eilse otsusega mõistis riigikohus Maag Piimatööstuse kasuks õigusabikulude ja tasutud riigilõivu eest põllumajandusministeeriumilt ning maksu- ja tolliametilt välja 75 000 krooni.

Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=18855283

Loe ka Riigikohtu pressiteadet ja tutvu lahenditega: http://www.nc.ee/?id=901


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo