Maksumaksja portaal - Enesekaitseks saab keelduda maksuinfo andmisest - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Enesekaitseks saab keelduda maksuinfo andmisest

24.04.2006 6:59:04 (979 )

24.04.06 Äripäevas kirjutab AB Paul Varul advokaat Helmut Pikmets maksumaksja õigusest keelduda maksuhaldurile teabe ja dokumentide esitamisest, mis võivad maksustamise seisukohast maksumaksjale kahjulikud olla.

Oma eraelu kaitsmise kõrval on teine oluline põhjus maksuametnikule oma maksuasjade kohta tõendite ja teabe esitamisest keeldumiseks see, kui sellega võib kaasneda maksumaksja maksurikkumises süüdimõistmine.

Sisuliselt on iga maksu väärarvutus ja tasumata jätmine väärtegu. Kuriteoga on tegemist siis, kui maksmata maksusumma on suurem 500 000 kroonist. Olenemata sellest, kas maksumaksja suhtes on algatatud väärteo- või kriminaalasi, on maksumaksjal ka revisjoni või üksikjuhtumi kontrolli ajal õigus keelduda tõendite ja teabe esitamisest, kui sellega kaasneks tema süüditunnistamine maksuõigusrikkumises.

Maksumaksja ei pea andma ütlusi ja esitama tõendeid, mis kinnitavad maksuseaduste rikkumist ja mis tooksid kaasa maksumaksja kohustuste suurenemise või isegi karistamise. Isikut ei saa ka sundida teabe andmisele. Kuigi maksukorralduse seaduse § 67 sätestab sunniraha maksmise kohustuse teabe mitteandmise eest ja maksuhaldurid sellest oma korraldustes maksumaksjaid ka tavaliselt teavitavad, on sunniraha kohaldamine maksumaksja suhtes siiski välistatud, kui maksumaksja keeldub teabe andmisest, et vältida enda õigusrikkumises süüditunnistamist.

Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3200/rubr_artiklid_320009.html

Paberkandjal lk 26.


Prindivaade Saada sõbrale Loo artiklist PDF-fail
| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo