Maksumaksja portaal - Kingitud auto kärbib maksusoodustust - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Kingitud auto kärbib maksusoodustust

17.04.2008 6:06:34 (1225 )

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Maksu- ja Tolliameti juhtivtöötajad ütlesid, et tulumaksusoodustuse arvutamisel võtavad nad arendaja kingitud auto jaemüügihinna ostu-müügilepingus olevast summast maha.

Ühtlasi vähendab tulumaksutagastust karbina ostetud korter või maja. Ehkki uue kodu põrandast turritav toruots WC-potti ei asenda, kinnisvaraarendaja maitsest erinenud santehnika ning siseviimistlus eluaseme soetushinna sisse ei mahu.

Sisustatud kodu ostes pannakse sageli viimane kui mööblitükk lepingusse kirja. Nii on kinnisvaramaaklerid juba aastaid soovitanud, et vältida olukorda, kus võtmed kätte saanud ostja leiaks eest tühja toa. Ilmselt teavad aga vähesed, et maksuamet nülib lepingust leitud mööbli hinna kinnisvara ostu-müügisummast maha.

Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo ja otseste maksude talituse juhataja Evelyn Liivamäe sõnul tekib intresside tagasisaamisega probleeme eelkõige nendel, kelle laenusumma ületas arendajalt või kinnisvara eelmiselt omanikult ostetud kodu maksumust.

Ehkki seda tuli maksuametnike sõnul ka varem ette, muutusid kodu ostuhinda ületanud laenud viimase paari aastaga massiliseks. Küsimusele, kuidas pangast saab rohkem raha, kui ostetavale eluasemele kulub, vastas Kindsigo: "Vaadake, pank annab nii palju raha, kui küsitakse, peaasi, et laenu võetaks."

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3924/uud_uudidx_392408.html

Loe ka: „EML: Maksu- ja Tolliamet kiusab eluasemelaenude võtjaid


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo