Maksumaksja portaal - Biodiislitehas ootab maksuameti luba - Äripäev - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiivÄripäev : Biodiislitehas ootab maksuameti luba

07.04.2008 5:46:17 (1295 )

Sten-Aleks Pihlak kirjutab Äripäevas, et juba üle kolme kuu ja 70 miljoni krooni algsest plaanist üle läinud Baltimaade üks suuremaid biodiislitehaseid Biodiesel Paldiski ootab praegu tootmisluba, mille andmisega Maksu- ja Tolliamet ei kiirusta.

"Kui mul kuu lõpus ei ole luba, siis on asi natuke hapu. Siis hakkame juba sellepärast kannatama," sõnas firma juhatuse liige ja üks omanikest Aigar Ojaots, kelle hinnangul võib seisva tehase kahju ulatuda 3 miljoni kroonini kuus. "Kuigi me pole teinud liigsiduvaid lepinguid, millega kannataksin kohe kahju, kui 1. mail keegi biodiislit ei saa, siis kindlasti tähendab see meile pikka aega finantskulusid. Meie kahjud on seistes umbes 3 miljonit krooni kuus, rääkimata veel pangalaenu tagasimaksetest," selgitas Ojaots. Praegu pole tema sõnul veel paanikaks põhjust.

Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna aktsiiside talituse juhataja Helen Napi sõnul on ASil Biodiesel Paldiski vaja luba aktsiisilao tegevuseks, mis suure tehase puhul lihtsalt võtab kaua aega. "Aktsiisilao tegevusloa saamiseks tuleb läbida mitmed menetlusastmed tõestamaks, et loa taotlejal on esitatud nõuetekohane dokumentatsioon. Samuti peavad aktsiisiladu ja tegelikud tootmis-, ladustamis- ja segamisprotsessid olema vastavuses dokumenteerituga ning seaduse nõuetega," ütles Napp, kelle sõnul selle kontrollimise taga asi seisabki.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3914/uud_uudidx_391409.html


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo